romea - logo
16. ledna 2021 (sobota)
svátek má Ctirad

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Další odchod z "romské rady"! Rezignovala Lucie Fuková. Vládní zmocněnkyně Helena Válková svolává mimořádné zasedání

22.1.2020 17:51
Helena Válková a Lucie Fuková (koláž: Romea.cz)
Helena Válková a Lucie Fuková (koláž: Romea.cz)

Zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková svolala na pátek 24. ledna mimořádné zasedání občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Zpravodajskému serveru Romea.cz informaci potvrdila Klára Jůnová, vedoucí Oddělení kanceláře Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Ještě před tím však na členství v radě po Renatě Köttnerové rezignovala i Lucie Fuková.

"Ano, paní zmocněnkyně chce dát příležitost všem občanským členům Rady vlády pro záležitosti romské menšiny osobně prodiskutovat aktuální situaci. Původně měl být tento bod zařazen na řádné jednání Rady dne 3. února, ale vzhledem k bohatému pracovnímu programu Rady se paní zmocněnkyně rozhodla nabídnout prostor k otevřené osobní debatě, která nezatíží pracovní jednání Rady, již tento pátek," uvedla pro server Romea.cz Jůnová.

Někteří Romové, občanští členové rady, vyjadřovali názor, že by Válková měla odstoupit z pozice vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Z rady již na protest proti Válkové odstoupila Renata Köttnerová, dlouholetá koordinátorka pro národnostní menšiny a romské záležitosti v Olomouckém kraji.

Na členství v radě dnes rezignovala i Lucie Fuková, která to potvrdila serveru Romea.cz.

Válková je kritizována kvůli spolupráci s prokurátorem z procesu Milady Horákové Josefem Urválkem na článku, který obhajoval institut ochranného dohledu zneužívaný komunistickým režimem k šikaně disidentů. Vyčítán je jí však i postoj vůči Romům prezentovaný ve sborníku z osmdesátých let.

Přečteno: 2714x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny, Helena Válková, Romové, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo