romea - logo
10. prosince 2019 (úterý)
svátek má Julie
Loading
rozšířené vyhledávaní

On-line: Fiasko DSSS v Děčíně. Na protiromskou demonstraci přišlo málo lidí, dorazili i odpůrci neonacismu

Děčín, 23.8.2014 10:00, (ROMEA - PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO)
Asi 40 extremistů z DSSS se sešlo 23. 8. 2014 v Děčíně na protiromské demonstraci. (FOTO: Romea.cz)
Asi 40 extremistů z DSSS se sešlo 23. 8. 2014 v Děčíně na protiromské demonstraci. (FOTO: Romea.cz)

Děčín zažil další protiromskou demonstraci, tentokrát pod taktovkou extremistů z Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Minulou středu nenávistnou demonstraci pořádal notorický podvodník Lukáš Kohout. Na náměstí tentokrát dorazilo velmi málo lidí. Místní Romy přišli podpořit například aktivisté z organizace Konexe. Server Romea.cz sledoval situaci v Děčíně on-line.

17:24

Organizátoři shromáždění DSSS v Děčíně, stejně jako minulý týden podvodník Lukáš Kohout, naletěli. Před akcí sdíleli odkazy na web http://zabezpecnydecin.webnode.cz/, ten však založili jejich odpůrci a v pátek se na něm objevila informace, že se sobotní akce přesouvá na příští týden. "Pro neschopnost doporučujeme, aby DSSS a jim podobní šašci nic už nikdy neorganizovali!" uvádí se například nyní na webu, který také zveřejnil zmatenou komunikaci extremistů na Facebooku. Někteří tam vyjadřují znechucení z amaterismu DSSS.

16:37

Před ubytovnou v Zelené ulici je asi 30 až 40 lidí. Jsou mezi nimi Romové z ubytovny, ale také proromští aktivisté, kteří je přijeli podpořit. "Jsou tady vidět i policisté. Dva vozy městské policie, dvě dodávky s těžkooděnci, pak policejní sledovací vůz," popisuje situaci na místě náš reportér.

16:24

"Největší smutek na mě padl, když jsem na náměstí proti Romům viděl protestovat šest kluků, které jsem několik let trénoval fotbal," uvedl pro server Romea.cz zakladatel fotbalového klubu v Děčíně Ladislav Horváth, který se právě vrátil před ubytovnu v Zelené ulici z náměstí.

16:08

"Mezi příznivci DSSS je asi 10 radikálních neonacistů. Odcházejí z náměstí ulicí Čs. legií, doprovází je oddíl těžkooděnců," hlásí náš zpravodaj z místa.

15:59

Demonstrace extremistů na Mírovém náměstí končí.

15:51

Odpůrci DSSS, které musí chránit hradba policistů diskutují s Petrem Žákem. "Rozpusťte mítink, který hlásá rasovou nenávist," žádá Žáka jeden z odpůrců neonacismu.

15:44

Na shromáždění DSSS vystoupil stejně jako minulý týden Petr Žák ze strany Ne Bruselu - Národní demokracie, která z extremisty z DSSS úzce spolupracuje.

15:39

Na náměstí dorazili odpůrci neonacistů. Musí je chránit policie, protože se je snaží napadnout agresivní neonacisté. V rukou drží transparent Nenávist není řešení. Jejich počet je prakticky stejný jako počet příznivců DSSS.

15:32

Tomáš Vandas přednesl svůj tradiční nenávistný projev, ve kterém znovu opakoval své fráze a útočil na Romy. Znova opakoval lži o tom, jak Romové dostávají speciální dávky a čerpají výhody, na které "bílí" Češi nemají nárok.

15:20

Na Mírovém náměstí začalo shromáždění DSSS. Na místě je maximálně 40 příznivců DSSS. Dorazili však i odpůrci, kteří začátek demonstrace doprovodili pískotem.

15:18

Ubytovnu v Zelené ulici hlídá městská policie. Na místě jsou dva policejní vozy. Asi pět preventistů mluví s obyvateli ubytovny a uklidňují je. Děti mají jít z ulice do bytů. Venku zůstalo asi deset lidí. Aktivisté z proromských organizací (např. Konexe, Socialistická solidarita) odcházejí směrem k náměstí, kde probíhá shromáždění DSSS.

15:15

Mírové náměstí v Děčíně je stále prázdné. vypadá to na obrovské fiasko extremistů z DSSS.

15:00

Právě nyní mělo začít shromáždění DSSS na Mírovém náměstí. "Je zde asi deset lidí, někteří mají vlajky DSSS. Účast je zatím velmi slabá," hlásí náš zpravodaj z místa.

14:57

Před ubytovnou v Zelené ulici se sešlo celkem asi 40 lidí. Situace je klidná. "Právě přijeli dva policisté, je tady členka antikonfliktního týmu. Nic se tady neděje," hlásí náš zpravodaj přímo z místa.

10:00

"Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se rozhodla vyslyšet žádosti děčínských občanů, kteří chtěli svolat protestní mítink jako reakci na zvyšující se kriminalitu ze strany nepřizpůsobivých občanů. Mítink se uskuteční v sobotu 23. srpna od 15. hodin na Mírovém náměstí," uvádí se na facebookovém profilu DSSS.

Další internetové stránky, které zvou na akci, a na které odkazoval i předseda duchcovské buňky DSSS Jindřich Svoboda však uvádí, že se shromáždění překládá na příští neděli. Je tedy otázka, kolik při takové zmatečné organizaci dorazí lidí.

Na minulé shromáždění, které se rovněž potýkalo se zmatky v organizaci a pořádal ho podvodník Lukáš Kohout, dorazilo kolem 200 lidí.

Podle informací serveru Romea.cz podporu místním Romům poskytnou, stejně jako minulý týden, aktivisté z různých proromských organizací. Shromáždění před ubytovnou pořádá organizace Konexe.

FOTOGALERIE

Přečteno: 4056x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Děčín, Rasismus, Neonacismus, DSSS, On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo