romea - logo
18. srpna 2019 (neděle)
svátek má Helena
Loading
rozšířené vyhledávaní

On-line: Fiasko DSSS v Děčíně. Na protiromskou demonstraci přišlo málo lidí, dorazili i odpůrci neonacismu

Děčín, 23.8.2014 10:00, (ROMEA - PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO)
Asi 40 extremistů z DSSS se sešlo 23. 8. 2014 v Děčíně na protiromské demonstraci. (FOTO: Romea.cz)
Asi 40 extremistů z DSSS se sešlo 23. 8. 2014 v Děčíně na protiromské demonstraci. (FOTO: Romea.cz)

Děčín zažil další protiromskou demonstraci, tentokrát pod taktovkou extremistů z Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Minulou středu nenávistnou demonstraci pořádal notorický podvodník Lukáš Kohout. Na náměstí tentokrát dorazilo velmi málo lidí. Místní Romy přišli podpořit například aktivisté z organizace Konexe. Server Romea.cz sledoval situaci v Děčíně on-line.

17:24

Organizátoři shromáždění DSSS v Děčíně, stejně jako minulý týden podvodník Lukáš Kohout, naletěli. Před akcí sdíleli odkazy na web http://zabezpecnydecin.webnode.cz/, ten však založili jejich odpůrci a v pátek se na něm objevila informace, že se sobotní akce přesouvá na příští týden. "Pro neschopnost doporučujeme, aby DSSS a jim podobní šašci nic už nikdy neorganizovali!" uvádí se například nyní na webu, který také zveřejnil zmatenou komunikaci extremistů na Facebooku. Někteří tam vyjadřují znechucení z amaterismu DSSS.

16:37

Před ubytovnou v Zelené ulici je asi 30 až 40 lidí. Jsou mezi nimi Romové z ubytovny, ale také proromští aktivisté, kteří je přijeli podpořit. "Jsou tady vidět i policisté. Dva vozy městské policie, dvě dodávky s těžkooděnci, pak policejní sledovací vůz," popisuje situaci na místě náš reportér.

16:24

"Největší smutek na mě padl, když jsem na náměstí proti Romům viděl protestovat šest kluků, které jsem několik let trénoval fotbal," uvedl pro server Romea.cz zakladatel fotbalového klubu v Děčíně Ladislav Horváth, který se právě vrátil před ubytovnu v Zelené ulici z náměstí.

16:08

"Mezi příznivci DSSS je asi 10 radikálních neonacistů. Odcházejí z náměstí ulicí Čs. legií, doprovází je oddíl těžkooděnců," hlásí náš zpravodaj z místa.

15:59

Demonstrace extremistů na Mírovém náměstí končí.

15:51

Odpůrci DSSS, které musí chránit hradba policistů diskutují s Petrem Žákem. "Rozpusťte mítink, který hlásá rasovou nenávist," žádá Žáka jeden z odpůrců neonacismu.

15:44

Na shromáždění DSSS vystoupil stejně jako minulý týden Petr Žák ze strany Ne Bruselu - Národní demokracie, která z extremisty z DSSS úzce spolupracuje.

15:39

Na náměstí dorazili odpůrci neonacistů. Musí je chránit policie, protože se je snaží napadnout agresivní neonacisté. V rukou drží transparent Nenávist není řešení. Jejich počet je prakticky stejný jako počet příznivců DSSS.

15:32

Tomáš Vandas přednesl svůj tradiční nenávistný projev, ve kterém znovu opakoval své fráze a útočil na Romy. Znova opakoval lži o tom, jak Romové dostávají speciální dávky a čerpají výhody, na které "bílí" Češi nemají nárok.

15:20

Na Mírovém náměstí začalo shromáždění DSSS. Na místě je maximálně 40 příznivců DSSS. Dorazili však i odpůrci, kteří začátek demonstrace doprovodili pískotem.

15:18

Ubytovnu v Zelené ulici hlídá městská policie. Na místě jsou dva policejní vozy. Asi pět preventistů mluví s obyvateli ubytovny a uklidňují je. Děti mají jít z ulice do bytů. Venku zůstalo asi deset lidí. Aktivisté z proromských organizací (např. Konexe, Socialistická solidarita) odcházejí směrem k náměstí, kde probíhá shromáždění DSSS.

15:15

Mírové náměstí v Děčíně je stále prázdné. vypadá to na obrovské fiasko extremistů z DSSS.

15:00

Právě nyní mělo začít shromáždění DSSS na Mírovém náměstí. "Je zde asi deset lidí, někteří mají vlajky DSSS. Účast je zatím velmi slabá," hlásí náš zpravodaj z místa.

14:57

Před ubytovnou v Zelené ulici se sešlo celkem asi 40 lidí. Situace je klidná. "Právě přijeli dva policisté, je tady členka antikonfliktního týmu. Nic se tady neděje," hlásí náš zpravodaj přímo z místa.

10:00

"Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se rozhodla vyslyšet žádosti děčínských občanů, kteří chtěli svolat protestní mítink jako reakci na zvyšující se kriminalitu ze strany nepřizpůsobivých občanů. Mítink se uskuteční v sobotu 23. srpna od 15. hodin na Mírovém náměstí," uvádí se na facebookovém profilu DSSS.

Další internetové stránky, které zvou na akci, a na které odkazoval i předseda duchcovské buňky DSSS Jindřich Svoboda však uvádí, že se shromáždění překládá na příští neděli. Je tedy otázka, kolik při takové zmatečné organizaci dorazí lidí.

Na minulé shromáždění, které se rovněž potýkalo se zmatky v organizaci a pořádal ho podvodník Lukáš Kohout, dorazilo kolem 200 lidí.

Podle informací serveru Romea.cz podporu místním Romům poskytnou, stejně jako minulý týden, aktivisté z různých proromských organizací. Shromáždění před ubytovnou pořádá organizace Konexe.

FOTOGALERIE

Přečteno: 4023x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Děčín, Rasismus, Neonacismus, DSSS, On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo