romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

On-line: Fiasko DSSS v Děčíně. Na protiromskou demonstraci přišlo málo lidí, dorazili i odpůrci neonacismu

Děčín, 23.8.2014 10:00, (ROMEA - PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO)
Asi 40 extremistů z DSSS se sešlo 23. 8. 2014 v Děčíně na protiromské demonstraci. (FOTO: Romea.cz)
Asi 40 extremistů z DSSS se sešlo 23. 8. 2014 v Děčíně na protiromské demonstraci. (FOTO: Romea.cz)

Děčín zažil další protiromskou demonstraci, tentokrát pod taktovkou extremistů z Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Minulou středu nenávistnou demonstraci pořádal notorický podvodník Lukáš Kohout. Na náměstí tentokrát dorazilo velmi málo lidí. Místní Romy přišli podpořit například aktivisté z organizace Konexe. Server Romea.cz sledoval situaci v Děčíně on-line.

17:24

Organizátoři shromáždění DSSS v Děčíně, stejně jako minulý týden podvodník Lukáš Kohout, naletěli. Před akcí sdíleli odkazy na web http://zabezpecnydecin.webnode.cz/, ten však založili jejich odpůrci a v pátek se na něm objevila informace, že se sobotní akce přesouvá na příští týden. "Pro neschopnost doporučujeme, aby DSSS a jim podobní šašci nic už nikdy neorganizovali!" uvádí se například nyní na webu, který také zveřejnil zmatenou komunikaci extremistů na Facebooku. Někteří tam vyjadřují znechucení z amaterismu DSSS.

16:37

Před ubytovnou v Zelené ulici je asi 30 až 40 lidí. Jsou mezi nimi Romové z ubytovny, ale také proromští aktivisté, kteří je přijeli podpořit. "Jsou tady vidět i policisté. Dva vozy městské policie, dvě dodávky s těžkooděnci, pak policejní sledovací vůz," popisuje situaci na místě náš reportér.

16:24

"Největší smutek na mě padl, když jsem na náměstí proti Romům viděl protestovat šest kluků, které jsem několik let trénoval fotbal," uvedl pro server Romea.cz zakladatel fotbalového klubu v Děčíně Ladislav Horváth, který se právě vrátil před ubytovnu v Zelené ulici z náměstí.

16:08

"Mezi příznivci DSSS je asi 10 radikálních neonacistů. Odcházejí z náměstí ulicí Čs. legií, doprovází je oddíl těžkooděnců," hlásí náš zpravodaj z místa.

15:59

Demonstrace extremistů na Mírovém náměstí končí.

15:51

Odpůrci DSSS, které musí chránit hradba policistů diskutují s Petrem Žákem. "Rozpusťte mítink, který hlásá rasovou nenávist," žádá Žáka jeden z odpůrců neonacismu.

15:44

Na shromáždění DSSS vystoupil stejně jako minulý týden Petr Žák ze strany Ne Bruselu - Národní demokracie, která z extremisty z DSSS úzce spolupracuje.

15:39

Na náměstí dorazili odpůrci neonacistů. Musí je chránit policie, protože se je snaží napadnout agresivní neonacisté. V rukou drží transparent Nenávist není řešení. Jejich počet je prakticky stejný jako počet příznivců DSSS.

15:32

Tomáš Vandas přednesl svůj tradiční nenávistný projev, ve kterém znovu opakoval své fráze a útočil na Romy. Znova opakoval lži o tom, jak Romové dostávají speciální dávky a čerpají výhody, na které "bílí" Češi nemají nárok.

15:20

Na Mírovém náměstí začalo shromáždění DSSS. Na místě je maximálně 40 příznivců DSSS. Dorazili však i odpůrci, kteří začátek demonstrace doprovodili pískotem.

15:18

Ubytovnu v Zelené ulici hlídá městská policie. Na místě jsou dva policejní vozy. Asi pět preventistů mluví s obyvateli ubytovny a uklidňují je. Děti mají jít z ulice do bytů. Venku zůstalo asi deset lidí. Aktivisté z proromských organizací (např. Konexe, Socialistická solidarita) odcházejí směrem k náměstí, kde probíhá shromáždění DSSS.

15:15

Mírové náměstí v Děčíně je stále prázdné. vypadá to na obrovské fiasko extremistů z DSSS.

15:00

Právě nyní mělo začít shromáždění DSSS na Mírovém náměstí. "Je zde asi deset lidí, někteří mají vlajky DSSS. Účast je zatím velmi slabá," hlásí náš zpravodaj z místa.

14:57

Před ubytovnou v Zelené ulici se sešlo celkem asi 40 lidí. Situace je klidná. "Právě přijeli dva policisté, je tady členka antikonfliktního týmu. Nic se tady neděje," hlásí náš zpravodaj přímo z místa.

10:00

"Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se rozhodla vyslyšet žádosti děčínských občanů, kteří chtěli svolat protestní mítink jako reakci na zvyšující se kriminalitu ze strany nepřizpůsobivých občanů. Mítink se uskuteční v sobotu 23. srpna od 15. hodin na Mírovém náměstí," uvádí se na facebookovém profilu DSSS.

Další internetové stránky, které zvou na akci, a na které odkazoval i předseda duchcovské buňky DSSS Jindřich Svoboda však uvádí, že se shromáždění překládá na příští neděli. Je tedy otázka, kolik při takové zmatečné organizaci dorazí lidí.

Na minulé shromáždění, které se rovněž potýkalo se zmatky v organizaci a pořádal ho podvodník Lukáš Kohout, dorazilo kolem 200 lidí.

Podle informací serveru Romea.cz podporu místním Romům poskytnou, stejně jako minulý týden, aktivisté z různých proromských organizací. Shromáždění před ubytovnou pořádá organizace Konexe.

FOTOGALERIE

Přečteno: 4080x
 

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Děčín, Rasismus, Neonacismus, DSSS, On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo