romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

Další protiuprchlická propaganda se šíří internetem. Španělsko prý masově protestuje proti uprchlíkům

9.11.2015 13:34
Uvodní záběry z videa, které má podle manipulátorů být záznamem masových protestů proti uprchlíkům ve Španělsku. Jde však o protesty proti španělské vládě z března 2014. (FOTO: Romea.cz)
Uvodní záběry z videa, které má podle manipulátorů být záznamem masových protestů proti uprchlíkům ve Španělsku. Jde však o protesty proti španělské vládě z března 2014. (FOTO: Romea.cz)

I českým internetem se šíří další protiuprchlická propaganda. Někteří "naši příznivci" jí sdílí i do diskuzí na serveru Romea.cz. Ve Španělsku prý v 50 městech vypukly masové protesty proti uprchlíkům.

"Na následujícím videu můžete vidět názory Španělů na uprchlickou krizi a v souvislosti s tím si jedovatě rýpnu, že nám naše média jaksi opomněla oznámit, že v padesáti španělských městech propukly masové protesty proti migrantům. Takže nejen 70% Čechů ale zřejmě většina Evropy!" píše Miroslav Ježek v diskuzi na serveru Romea.cz a přidává odkaz na video, které bylo zveřejněno 4. listopadu 2015, má již přes 8 tisíc sdílení a přes 200 tisíc zhlédnutí.

Na začátku videa je však uvedeno datum 22. března 2014. Stačila minuta, abychom zjistili, že nejde o demonstrace proti migrantům nebo uprchlíkům. Do vyhledávače Google jsme zadali "22. března 2014 Španělsko protesty" a už se na nás valily titulky: "V Madridu se konal obří protest proti škrtům...", "Proti vládním škrtům protestovaly v Madridu desetitisíce lidí...", "Španělé se bouří proti vládě, nechtějí škrty, odmítají i diktát Evropské unie". Originální video serveru Eldiario.es je pak k nalezení zde.

Podle odborníků se hoaxy a manipulativní zprávy šíří, protože většina čtenářů si neověřuje zdroj zprávy nebo se ani na chvilku nezamyslí nad pravděpodobností obsahu zprávy. V tomto konkrétním případě by to bylo velmi snadné, protože loni v březnu žádná uprchlická krize ještě neexistovala.

VIDEO

Proteste in Spanien gegen Asylflut !

In über 50 Städten Spaniens wird derzeitig gegen die Asylflut protestiert - WO bleibt die Information in unseren deutschen Medien.. !

Posted by Watching Owls on 3. listopad 2015

Přečteno: 956x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hoax, Extremismus, Xenofobie, Španělsko, manipulace, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo