romea - logo
21. května 2022 (sobota)
svátek má Monika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Další rána pro sestru mrtvého Stanislava Tomáše. Dům, ve kterém bydlí vyhořel

20.9.2021 22:04
V Bílině vyhořel 14. 9. 2021  dům, ve kterém bydlí i sestra Stanislava Tomáše, který v červnu 2021 zemřel po zákroku policistů. (FOTO: HZS Ústeckého kraje)
V Bílině vyhořel 14. 9. 2021 dům, ve kterém bydlí i sestra Stanislava Tomáše, který v červnu 2021 zemřel po zákroku policistů. (FOTO: HZS Ústeckého kraje)

Devět hasičských jednotek zasahovalo minulý týden u požáru bytového domu v Bílině. V domě bydlí i sestra Stanislava Tomáše, který zemřel v sobotu 19. června po zákroku policistů. Hasiči museli z objektu evakuovat 23 osob, z toho 8 osob bylo předáno do péče Záchranné zdravotní službě z důvodu drobného poranění nebo vdechnutí zplodin hoření.

"V domě, kde bydlí paní Simona Tomášová a další chudí Romové, došlo k rozsáhlému požáru. Hořet začalo v přízemí domu, oheň postupoval nahoru. Dům byl požárem vážně poškozen a nájemníci ho musí opustit, nemají kam jít," uvedl pro zpravodajský server Romea.cz Miroslav Brož z organizace Konexe.

"S paní Simonou Tomášovou jsme už před požárem hledali nový byt, kam by se mohla odstěhovat se svou starou a nemocnou maminkou, o kterou pečuje. Od několika laskavých zahraničních dárců se nám podařilo získat finanční částku, která náklady s tím spojené pokryje," dodal Miroslav Brož, který Simoně Tomášové od smrti jejího bratra intenzivně pomáhá.

Vyšetřování příčin požáru probíhá.

Přečteno: 5052x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Požár, Smrt po policejní intervenci, Smrt Roma v Teplicích, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo