romea - logo
17. září 2021 (pátek)
svátek má Naděžda

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

David Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50

Nově pro Vás připravujeme sérii krátkých rozhovorů s osobnostmi, kteří nám radí jak zvládnout situaci a aktivně se zapojují ve svém okolí v období současné krize. Prvním "hostem" je David Beňák, ředitel Agentury pro sociální začleňování.

Výrazněji nouzový stav dopadá také na zaměstnanost, nejen v gastronomii. Většina lidí má strach o ztrátu práce a přichází s tím neschopnost platit své závazky. Lidé často nevědí jak si v tomto směru počínat a co mohou pro překonání této sitauce dělat sami. Zaměstnavatelé, kteří jsou schopni své zaměstnance udržet a nezkrachovat, mají k dispozici různé nové podpůrné nástroje od státu, mezi které patří i současná podoba ošetřovného.

“Pro uplatnění dítě musí plnit povinnou školní docházku a to ošetřovné není po dobu trvání nouzového stavu omezené s tím, že se ale jedná o 60% denního vyměřovacího základu. Zároveň to lze uplatnit pouze na jedno dítě,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV David Beňák.

Nejen o těchto tématech mluvil moderátor ROMEA TV Richard Samko s ředitelem Agentury pro sociální začlěňování Davidem Beňákem. Celý rozhovor můžete sledovat na ROMEA TV dnes 31. března v 17:00 hodin.

Přečteno: 1063x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, David Beňák, Sociální, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo