romea - logo
5. srpna 2020 (středa)
svátek má Kristián

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

David Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50

Nově pro Vás připravujeme sérii krátkých rozhovorů s osobnostmi, kteří nám radí jak zvládnout situaci a aktivně se zapojují ve svém okolí v období současné krize. Prvním "hostem" je David Beňák, ředitel Agentury pro sociální začleňování.

Výrazněji nouzový stav dopadá také na zaměstnanost, nejen v gastronomii. Většina lidí má strach o ztrátu práce a přichází s tím neschopnost platit své závazky. Lidé často nevědí jak si v tomto směru počínat a co mohou pro překonání této sitauce dělat sami. Zaměstnavatelé, kteří jsou schopni své zaměstnance udržet a nezkrachovat, mají k dispozici různé nové podpůrné nástroje od státu, mezi které patří i současná podoba ošetřovného.

“Pro uplatnění dítě musí plnit povinnou školní docházku a to ošetřovné není po dobu trvání nouzového stavu omezené s tím, že se ale jedná o 60% denního vyměřovacího základu. Zároveň to lze uplatnit pouze na jedno dítě,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV David Beňák.

Nejen o těchto tématech mluvil moderátor ROMEA TV Richard Samko s ředitelem Agentury pro sociální začlěňování Davidem Beňákem. Celý rozhovor můžete sledovat na ROMEA TV dnes 31. března v 17:00 hodin.

Přečteno: 916x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, David Beňák, Sociální, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo