romea - logo
1. června 2020 (pondělí)
svátek má Laura
Loading
rozšířené vyhledávaní

David Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50

Nově pro Vás připravujeme sérii krátkých rozhovorů s osobnostmi, kteří nám radí jak zvládnout situaci a aktivně se zapojují ve svém okolí v období současné krize. Prvním "hostem" je David Beňák, ředitel Agentury pro sociální začleňování.

Výrazněji nouzový stav dopadá také na zaměstnanost, nejen v gastronomii. Většina lidí má strach o ztrátu práce a přichází s tím neschopnost platit své závazky. Lidé často nevědí jak si v tomto směru počínat a co mohou pro překonání této sitauce dělat sami. Zaměstnavatelé, kteří jsou schopni své zaměstnance udržet a nezkrachovat, mají k dispozici různé nové podpůrné nástroje od státu, mezi které patří i současná podoba ošetřovného.

“Pro uplatnění dítě musí plnit povinnou školní docházku a to ošetřovné není po dobu trvání nouzového stavu omezené s tím, že se ale jedná o 60% denního vyměřovacího základu. Zároveň to lze uplatnit pouze na jedno dítě,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV David Beňák.

Nejen o těchto tématech mluvil moderátor ROMEA TV Richard Samko s ředitelem Agentury pro sociální začlěňování Davidem Beňákem. Celý rozhovor můžete sledovat na ROMEA TV dnes 31. března v 17:00 hodin.

Přečteno: 834x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, David Beňák, Sociální, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo