romea - logo
31. října 2020 (sobota)
svátek má Štěpánka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

David Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50

Nově pro Vás připravujeme sérii krátkých rozhovorů s osobnostmi, kteří nám radí jak zvládnout situaci a aktivně se zapojují ve svém okolí v období současné krize. Prvním "hostem" je David Beňák, ředitel Agentury pro sociální začleňování.

Výrazněji nouzový stav dopadá také na zaměstnanost, nejen v gastronomii. Většina lidí má strach o ztrátu práce a přichází s tím neschopnost platit své závazky. Lidé často nevědí jak si v tomto směru počínat a co mohou pro překonání této sitauce dělat sami. Zaměstnavatelé, kteří jsou schopni své zaměstnance udržet a nezkrachovat, mají k dispozici různé nové podpůrné nástroje od státu, mezi které patří i současná podoba ošetřovného.

“Pro uplatnění dítě musí plnit povinnou školní docházku a to ošetřovné není po dobu trvání nouzového stavu omezené s tím, že se ale jedná o 60% denního vyměřovacího základu. Zároveň to lze uplatnit pouze na jedno dítě,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV David Beňák.

Nejen o těchto tématech mluvil moderátor ROMEA TV Richard Samko s ředitelem Agentury pro sociální začlěňování Davidem Beňákem. Celý rozhovor můžete sledovat na ROMEA TV dnes 31. března v 17:00 hodin.

Přečteno: 966x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, David Beňák, Sociální, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo