romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

David Beňák skončil na pozici ředitele Agentury pro sociální začleňování, odchází na pozici ředitele odboru sociální integrace na MPSV

1.4.2022 8:03
David Beňák (FOTO: MMR)
David Beňák (FOTO: MMR)

Na pozici ředitele Odboru pro sociální začleňování Ministerstva pro místní rozvoj, tedy Agentury pro sociální začleňování, skončil k 31. 3. 2022 David Beňák. Vedením Odboru je ode dneška, tedy od 1. 4. 2022, pověřena Markéta Benešová. Informace byla zveřejněna na webu Agentury pro sociální začleňování.

"Odcházím z pozice ředitele odboru pro sociální začleňování , neboť jsem vyhrál výběrové řízení na pozici ředitele odboru sociální integrace na Ministerstvu práce a sociálních věci. U tématu sociálního začleňování zůstávám jen se mu budu věnovat z resortu práce a sociálních věcí," řekl pro zpravodajský server Romea.cz David Beňák.

David Beňák vyrostl v Bílině. Vystudoval obor strojírenství na průmyslové škole v Mostě. Maturoval v roce 1998. Poté absolvoval také mosteckou Vyšší odbornou školu sociálně právní a pedagogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 2005 do roku 2015 pracoval na radnici Prahy 14, byl vedoucím sociálního odboru. Od června 2015 působil jako zástupce náměstkyně ministra pro lidská práva. V minulosti byl i místopředsedou rady vlády pro záležitosti romské menšiny.

Ředitelem Agentury pro sociální začleňování se stal v června 2018. Beňák byl v pořadí čtvrtým ředitelem, ve funkci vystřídal předchozího ředitele Radka Jiránka.

O vznik Agentury pro sociální začleňování začala v roce 2007 usilovat tehdejší ministryně pro menšiny a lidská práva Džamila Stehlíková. Svou činnost zahájila v březnu roku 2008, kdy se stala jedním z odborů na Úřadu vlády. Další dva roky fungovala pilotně ve 12 vybraných lokalitách. Prvním ředitelem se stal Marek Podlaha, kterého po necelém roce Stehlíková odvolala. V roce 2009 ho nahradil Martin Šimáček. Toho do funkce jmenoval tehdejší ministr pro lidská práva Michael Kocáb.

Od ledna 2020 je agentura odborem na Ministerstvu pro místní rozvoj a v současné době spolupracuje se 109 obcemi z České republiky. Pomáhá jim při mapování a detailním poznávání problémů sociálně vyloučených lokalit a jejich obyvatel, při přípravě a nastavování dlouhodobějších procesů pro jejich řešení a při získávání financí na tyto postupy.

Přečteno: 1193x
 

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, David Beňák, MMR, Sociálně vyloučené lokality, SociálníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo