romea - logo
21. října 2020 (středa)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Demise vlády: Pokud vznikne úřednická vláda, výkup vepřína v Letech u Písku bude ohrožen

3.5.2017 16:30
Vepřín stojící na místě tábora v Letech u Písku. Foto: archiv ROMEA.
Vepřín stojící na místě tábora v Letech u Písku. Foto: archiv ROMEA.

Aktuální politická situace kolem demise vlády může zasáhnout také do jednání o výkupu vepřína v Letech u Písku, o kterém se původně mělo rozhodnout v červnu. Podle ministerstva pro lidská práva a legislativu je výkup ohrožen v případě jmenování úřednické vlády.

Podle aktuálního harmonogramu je v současné době již k dispozici posudek na odhadní cenu vepřína a během května by mělo dojít k jednání o výkupní ceně s provozovatelem vepřína, firmou AGPI. Případné schválení dohody mezi státem a AGPI mělo proběhnout na jednom z červnových jednání vlády.

"Zda se výkup vepřína v Letech uskuteční podle plánovaného harmonogramu se zřejmě rozhodne v nejbližších dnech. Pokud by vláda dovládla v demisi, jednání o výkupu by pokračovala. Nastane-li ale varianta vzniku úřednické vlády, bude to pravděpodobně znamenat, že ke konečnému rozhodnutí o výkupu do voleb nedojde," uvedl pro server Romea.cz Michal Kačírek, mluvčí ministra pro lidská práva a legislativu Jana Chvojky.

Právě Chvojka má ve své gesci společně s ministerstvem kultury dokončení výkupu vepřína v Letech u Písku. 

Na stejný dotaz reagovalo také ministerstvo kultury. Jeho mluvčí Simona Cigánková tlumočila vyjádření ministra Hermana: "Pan ministr nebude spekulovat, protože situace zatím není jasná. Potvrdil mi, že ve věci nadále postupuje podle usnesení vlády, tj. nejdříve sdělit informace panu premiérovi a příslušným kolegům, po další diskusi poté bude připraven návrh na vládu tak, jak usnesení ukládá."

Včera vygradovala vládní rozepře mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem financí Andrejem Babišem. Premiér kvůli nejasnostem v podnikání Andreje Babiše podá do konce týdne prezidentovi Miloši Zemanovi demisi celé vlády. Babiš je podle něj ve střetu zájmů, když mu jako ministrovi financí podléhá Finanční správa, která by měla vyšetřit jeho nákup jednokorunových dluhopisů od společnosti Agrofert v době, kdy ji vlastnil. Sobotka Babišovo pokračování v čele resortu považuje za neudržitelné.

Podle ministrů stávající vlády by nejlepším řešením bylo, aby vláda dovládla v demisi do řádných parlamentních voleb. Jako další varianta vývoje přichází v úvahu tzv. úřednická vláda, která vznikne z pověření prezidenta republiky.

Přečteno: 1369x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lety u Písku, Vláda, Ministerstvo kultury, ministr pro lidská práva



HLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár schvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo