romea - logo
1. července 2022 (pátek)
svátek má Jaroslava

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

DNES demonstrace v Teplicích: Už dost projevům rasismu, nenávisti a intolerance

Teplice, 9.6.2013 14:37, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

"Jestliže vám není jedno, proč jsou naši lidé vražděni. Jestli vám záleží na budoucnosti vašich dětí. Přijďte a společně řekněme DOST!"
Pod tímto mottem proběhne v pátek 14. června od 15.30 hodin demonstrace v severočeských Teplicích.

DOKUMENT

Demonstrace je přímou reakcí na vraždu, o níž místní Romové jednoznačně hovoří jako o rasistické. Vražda se nedávno stala v Teplicích. A vše zatím nasvědčuje tomu, že policie i vedení města se snaží tuto vraždu ututlat. Policie zarputile mlčí, přestože je tu silné podezření, že jde o rasistickou vraždu. Když něco (údajně) spáchají Romové, policie informuje naopak velmi ochotně. Tepličtí Romové zorganizovali setkání, na kterém chtěli podat zprávu primátorovi Teplic Jaroslavovi Kuberovi. Nejdříve dostali informaci, že pan starosta již na úřadě není, ale ten za nějakou dobu vyšel ven a odjel, odmítl se s pozůstalými bavit.

V pozvánce stojí, že jde o poklidné shromáždění "Proti nesnášenlivosti"k uctění památky našeho bratra pana Ivana Jarka, které pořádáme na místě jeho skonu v Teplicích, před radnicí, na náměstí Svobody 2, v pátek 14. června, od 15.30 do 17.30 hodin... Přijďte a řekněte svůj názor. Uslyšíte jména obětí novodobých rasistických vražd"

Přečteno: 6035x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, Rasismus, Xenofobie, Vražda, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo