romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Den romské kultury v Liberci již 19. září

Liberec, 3.9.2012 13:51, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Severočeské muzeum v Liberci a občanské sdružení Romodrom Vás zve na Den romské kultury v Liberci 19. 9. 2012 od 13:00. Nabídneme Vám přednášky o dějinách Romů, ukázku tradičních romských řemesel či vystoupení tanečního souboru z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v Tanvaldu.

Kolik toho víte o Romech, o jejich kultuře? Pokud jste si na tuto otázku nedokázali odpovědět, měli byste navštívit Den romské kultury v Severočeském muzeu v Liberci navštívit. Občanské sdružení Romodrom a Severočeské muzeum v Liberci, příspěvková organizace, připravily přednášky o dějinách Romů a romském holocaustu, ukázku tradičních romských řemesel a povídání s dětmi o životě ve vyloučených lokalitách. Během celého odpoledne můžete navštívit výstavu „Genocida Romů v době II. Světové války“. Neměli byste promarnit šanci ochutnat tradiční romskou kuchyni. Roztančí vás romská kapela a taneční soubor z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež z Tanvaldu. Přijďte se s námi pobavit a dozvědět se něco nového o romské kultuře.

„Chceme lidem ukázat, že Romové mezi námi normálně žijí. Mnoho lidí se s Romy nikdy nesetkalo, neznají jejich mentalitu, způsob života a chování. Vnímáme Den romské kultury jako pojítko mezi lidmi, kteří žijí ve vyloučených lokalitách a zbytkem společnosti. Potřebujeme poukázat na to, že i Romové nám mají co nabídnout. Ukázat na ně také z té pozitivní strany, a tím v nich vyvolat pocit, že patří do naší společnosti.“ říká vedoucí liberecké pobočky Romodromu Andrea Chloubová.

Petra Drážďanská, Romodrom
Přečteno: 766x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, MuzeumHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo