romea - logo
21. září 2021 (úterý)
svátek má Matouš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Deník.cz: Opilec v tramvaji napadl tříletého chlapečka, nadával mu do Cikánů. Cestující se chlapce zastali

Olomouc, 4.11.2013 13:07, (ROMEA)

Do tříletého chlapce snědé pleti se v jedné z olomouckých tramvají pustil opilý cestující. Malého hocha, jehož tatínek pochází z Pakistánu, urážel, nadával mu do Cikánů a vytýkal mu, že se nedomluví česky. Dítěte a jeho matky, profesorky ze Skotska vyučující na olomoucké univerzitě, se po chvíli zastali další cestující a donutili muže vystoupit. Incident se odehrál koncem minulého týdne. Informuje o tom Deník.cz.

Chorvatka Mirna Šolić nastoupila společně s tříletým synem do tramvaje směřující od Hlavního nádraží na Náměstí Hrdinů. Během jízdy, kdy si s chlapcem povídala v jeho mateřském jazyce - chorvatštině, je začal urážet jeden z cestujících. „Byl opilý, měla jsem z něj strach. Nadával synovi, že je Cikán a vytýkal mu, že neumí ani slovo česky. Vůbec jsem v tu chvíli nevěděla, co mám dělat. Předstírala jsem, že mu nerozumím," popisuje incident žena, která nyní v rámci stáže vyučuje českou literaturu na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Po chvíli se jí ale zastali další cestující a opilce okřikli. Když nechtěl s urážkami přestat, přinutili ho, aby z tramvaje na další zastávce vystoupil. Cizinku potěšilo, že jí lidé pomohli a nebyli lhostejní.

„Ještě nikdy se mi nic podobného nestalo. Manžel tady pracuje jako manažer, pochází z Pákistánu. Náš syn proto nevypadá jako průměrný Středoevropan. Snědá pleť ale přece není důvodem k tomu, aby ho někdo urážel," míní Šolić.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Deník.cz
Přečteno: 1497x
 

Kam dál:

Štítky:  

Olomouc, Rasismus, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo