romea - logo
15. července 2019 (pondělí)
svátek má Jindřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Deník.cz: Vztahy v Břeclavi jsou o něco lepší

Břeclav, 7.7.2014 16:39, (ROMEA)
Na Rovnici (FOTO: IQRS)
Na Rovnici (FOTO: IQRS)

Hry pro děti, improvizovaný cirkus, grilování, fotbal. A hlavně zlepšení vztahů a vzájemné přiblížení obyvatel bydlících v městské části Poštorná. To byl program akce Na Rovnici jsme si rovni organizované břeclavským IQ Roma servisem.

V části Poštorné zvané Rovnice se sešlo několik desítek lidí, zejména Romů. „Děti mají taneční soubor, připravily si vystoupení, snaží se. Docela je mrzí, že se starosta ani nikdo další z města na ně nepřišel podívat. Je to přece i náš starosta," kritizovala neúčast vedení radnice Romka Zuzana Danielová.

Vedoucí břeclavské pobočky IQ Roma servisu Helena Danielová jí vysvětlila, že se představitelé města z pracovních důvodů omluvili. A byla ráda za všechny, co na akci dorazili. „Myslím si, že problémy v Břeclavi nejsou zase tak velké," řekla o soužití Romů s majoritou ve městě.

Od protiromského pochodu za Péťu, který si, jak se později ukázalo, přepadení romskými útočníky vymyslel, se podle ní situace v Břeclavi hodně uklidnila. „Myslím si, že je to lepší," uvedla Danielová.

Celý článek si přečtěte zde.

deník.cz
Přečteno: 839x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Břeclav, Soužití, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo