romea - logo
4. června 2020 (čtvrtek)
svátek má Dalibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Deník.cz: Vztahy v Břeclavi jsou o něco lepší

Břeclav, 7.7.2014 16:39, (ROMEA)
Na Rovnici (FOTO: IQRS)
Na Rovnici (FOTO: IQRS)

Hry pro děti, improvizovaný cirkus, grilování, fotbal. A hlavně zlepšení vztahů a vzájemné přiblížení obyvatel bydlících v městské části Poštorná. To byl program akce Na Rovnici jsme si rovni organizované břeclavským IQ Roma servisem.

V části Poštorné zvané Rovnice se sešlo několik desítek lidí, zejména Romů. „Děti mají taneční soubor, připravily si vystoupení, snaží se. Docela je mrzí, že se starosta ani nikdo další z města na ně nepřišel podívat. Je to přece i náš starosta," kritizovala neúčast vedení radnice Romka Zuzana Danielová.

Vedoucí břeclavské pobočky IQ Roma servisu Helena Danielová jí vysvětlila, že se představitelé města z pracovních důvodů omluvili. A byla ráda za všechny, co na akci dorazili. „Myslím si, že problémy v Břeclavi nejsou zase tak velké," řekla o soužití Romů s majoritou ve městě.

Od protiromského pochodu za Péťu, který si, jak se později ukázalo, přepadení romskými útočníky vymyslel, se podle ní situace v Břeclavi hodně uklidnila. „Myslím si, že je to lepší," uvedla Danielová.

Celý článek si přečtěte zde.

deník.cz
Přečteno: 882x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Břeclav, Soužití, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Bidaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo