romea - logo
20. května 2019 (pondělí)
svátek má Zbyšek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Deník.cz: Vztahy v Břeclavi jsou o něco lepší

Břeclav, 7.7.2014 16:39, (ROMEA)
Na Rovnici (FOTO: IQRS)
Na Rovnici (FOTO: IQRS)

Hry pro děti, improvizovaný cirkus, grilování, fotbal. A hlavně zlepšení vztahů a vzájemné přiblížení obyvatel bydlících v městské části Poštorná. To byl program akce Na Rovnici jsme si rovni organizované břeclavským IQ Roma servisem.

V části Poštorné zvané Rovnice se sešlo několik desítek lidí, zejména Romů. „Děti mají taneční soubor, připravily si vystoupení, snaží se. Docela je mrzí, že se starosta ani nikdo další z města na ně nepřišel podívat. Je to přece i náš starosta," kritizovala neúčast vedení radnice Romka Zuzana Danielová.

Vedoucí břeclavské pobočky IQ Roma servisu Helena Danielová jí vysvětlila, že se představitelé města z pracovních důvodů omluvili. A byla ráda za všechny, co na akci dorazili. „Myslím si, že problémy v Břeclavi nejsou zase tak velké," řekla o soužití Romů s majoritou ve městě.

Od protiromského pochodu za Péťu, který si, jak se později ukázalo, přepadení romskými útočníky vymyslel, se podle ní situace v Břeclavi hodně uklidnila. „Myslím si, že je to lepší," uvedla Danielová.

Celý článek si přečtěte zde.

deník.cz
Přečteno: 838x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Břeclav, Soužití, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

UZÁVĚRKA SE BLÍŽÍ! Stipendia pro romské vysokoškoláky. Uzávěrka přihlášek je 15. května 2019

10.4.2019 14:05
Romský vzdělávací fond vyhlašuje nové kolo stipendií pro romské studenty vysokých škol pro akademický rok 2019/20. Online přihlášky lze podávat až do 15. května 2019.
 celý článek

Čeněk Růžička během pietního aktu v Letech u Písku v roce 2017 (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM: Asi 200 lidí se zúčastnilo pietního aktu v Letech u Písku. Cena za lidství byla udělena filantropovi Alfredu Baderovi

12.5.2019 0:01, (AKTUALIZOVÁNO 20:00)
Kolem 200 lidí přijelo do Let u Písku, kde za války stál koncentrační tábor, uctít památku obětí romského holokaustu. Cenu za Lidství udělil Výbor pro odškodnění romského holocaustu v čele s Čeňkem Růžičkou in memoriam podnikateli a filantropovi Alfredu Baderovi, který založil nadaci Bader Philantropies. Ocenění za Bader Philanthropies převzal Yechiel Bar-Chaim.
 celý článek

Papež František (autor: Casa Rosada)

videoVIDEO: Papež se zastal Romů, kteří v Římě čelí rasistickým útokům. Fašisté zaútočili na romskou rodinu, matce vyhrožovali znásilněním

11.5.2019 15:50
Papež František ve čtvrtek pronesl před asi pěti sty Romy a Sinty řeč o tom, že je bolestně zasažen zprávami o rasistických útocích namířených proti nim, a kritizoval lidi, kteří za nimi stojí. „Modlím se za vás a jsem vám nablízku. A když v novinách čtu něco hanebného, říkám vám pravdu, trpím. Dnes jsem četl něco ostudného a trpím kvůli tomu,“ řekl František.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo