romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Dětem z ghett hrozí podobně krátký život jako v nejchudších zemích Afriky

28.12.2016 15:30
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

V sociálně vyloučených lokalitách, těch nejchudších a nejzanedbanějších oblastech Česka, mají novorozenci naději na podobně dlouhý život jako jejich vrstevníci v nejchudších afrických zemích, jaký je třeba Burundi. Lépe na tom jsou i Indové nebo Keňané. Vyplývá to z údajů Agentury pro sociální začleňování. Informuje o tom server iDNES.cz.

Naděje na dožití obyvatel sociálně vyloučených lokalit je až o 18 let nižší než český průměr. Server iDNES.cz dále uvádí, že se obyvatelé těchto lokalit musí vyrovnávat také s dvakrát vyšší porodní úmrtností u novorozenců nebo s tím, že děti do 18 měsíců věku musí  kvůli zdravotním problémům navštěvovat doktora dvakrát častěji než stejně staré děti v ostatních částech země.

Ve vyloučených lokalitách chybí osvěta, pokud jde o péči o zdraví a prevenci onemocnění, zároveň dochází i k případům, kdy někteří lékaři odmítají pacienty z vyloučených lokalit přijmout. Doktoři si naopak stěžují třeba na to, že rodiče s dětmi nepřicházejí na pravidelná očkování.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Přečteno: 2995x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zdraví, Sociálně vyloučené lokality, Agentura pro sociální začleňování, PrevenceHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo