romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Děti a mládež z komunitního centra Cheiron T vystavují svá výtvarná díla v Městské knihovně Tábor

Tábor, 7.8.2013 10:45, (ROMEA)
Plakát k výstavě Made In Cheiron, kterou pořádá Cheiron T, o.p.s. ve spolupráci s Městskou knihovnou Tábor.
Plakát k výstavě Made In Cheiron, kterou pořádá Cheiron T, o.p.s. ve spolupráci s Městskou knihovnou Tábor.

Od 6. do 31. srpna 2013 pořádá Cheiron T, o. p. s. ve spolupráci s Městskou knihovnou Tábor nejen pro čtenáře knihovny výstavu výtvarných prací dětí a mladých lidí navštěvující komunitní centrum nazvanou "Made In Cheiron".

Inspiraci pro tvorbu čerpaly děti z Klubu pro mladší ze společných výletů, pravidelné středeční četby pohádkových příběhů i měsíčních témat klubu. Nejkrásnější práce vznikaly během podzimních měsíců, kdy děti vytvořily krásné koláže z listí, a také při tématech pravěk či středověká putování, která děti inspirovala k malbě prehistorických ještěrů a překrásných draků. V Klubu pro starší ztvárnili klienti různými výtvarnými technikami témata jako diskriminace a rozdílnost světů. Oblíbeným motivem byla také zamilovanost a tanec.

Součástí výstavy bude také výstava fotografií zachycující činnost a aktivity komunitního centra a několik informačních panelů s výtisky periodika Cheiron Tribune, které přináší aktuální zprávy z Komunitního centra pro děti a mládež Cheiron T.

„Výstava se objevuje v době, kdy se ve společnosti zvětšuje velká nevraživost vůči Romům a objevují se tendence paušálně odsuzovat určitou skupinu lidí, tak jako za nacistické éry. My ovšem s tímto vnímáním světa nesouhlasíme, neboť máme své letité zkušenosti. A vy se při návštěvě výstavy můžete sami přesvědčit, co všechno romské děti umí,“ zve návštěvníky komunitní pracovník Tomáš Bílý.

Výstavu finančně podpořili Štukatérství Vintr a Fotofast Tábor.

TZ Cheiron T, o.p.s.
Přečteno: 761x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Cheiron T, o.p.s., Tábor, Výstava, děti a mládež, Komunitní centrumHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo