romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Děti z brněnské vyloučené lokality si zahrají ve Smetanově opeře Hubička

4.12.2015 16:55
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Dnes večer vystoupí na prknech Opery Národního divadla v Brně romské děti z brněnské sociálně vyloučené lokality. Čtyři malí zpěváci si ve Smetanově opeře Hubička zahrají vesnickou chasu. Informuje o tom server Rozhlas.cz.

Režisérka Linda Keprtová začala s dětmi spolupracovat před více než rokem, kdy s nimi nacvičila operu Brundibár z ghetta z pera Hanse Krásy, která u diváků získala velký ohlas. Díky tomu se Keprtová s týmem rozhodla, že by chtěli s dětmi dále pracovat.

Děti, které nakonec Keprtová vybrala pro náročnou operu Bedřicha Smetany, byly ty nejmenší ze souboru, který hraje právě Brundibára. Poslední týden pak malí herci absolvovali na namáhavých zkouškách.

Děti v opeře Hubička sice nezpívají, ale Keprtová by ráda v budoucnu využila jejich hudebního nadání.

„Pomalu se snažíme komunikovat s nějakým jiným světem, než jsme jenom my. Snažím se o to, ale to se teprve všechno uvidí,“ řekla pro server Rozhlas.cz režisérka.

S premiérou dětí v opěře jejich působení ale neskončí. Vedle několika repríz je čeká zkoušení nové hry, kterou si pro zhruba dvacítku školáků Linda Keprtová připravila.

„Začali jsme pracovat na přípravě představení, které je takové velmi specifické. Budeme spolupracovat s operou Janáčkova divadla. Bude s námi hrát orchestr a sbor. Budou nám zpívat a hrát Mozartovo Requiem a my na to budeme hrát příběh, co právě teď zkoušíme,“ uvedla pro Rozhlas.cz  Keprtová.

Přečteno: 572x
 

Kam dál:

Štítky:  

divadlo, Brno, Sociální vyloučení, vyloučená lokalita, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo