romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Děti z pěti dětských domovů prožily Vánoce na horách

4.1.2016 11:44
Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)
Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

Až ráno na Boží hod našly dárky pod stromečkem děti z pěti dětských domovů, pro které připravilo sdružení Duha Zámeček tradiční Duhové Vánoce na horách. Letos se totiž imaginárně vypravily až za oceán a prožily americké Vánoce se Santa Clausem a krocanem. Netradiční štědrovečerní večer bez dárků vyplnily veselé soutěže s devíti soby, které ztvárnili vedoucí.

Organizátoři, kteří se dětem z domovů věnují celoročně, pro ně připravili pohodový a zároveň pestrý program. „Nebylo to tábor s rozcvičkami a bodováním, ale přesto se pořád něco dělo. Společně s dětmi jsme pekli cukroví, vyráběli ozdoby na stromeček a koukali se na pohádky,“ upřesnila Ivana Sobolová.

Děti si také díky velkorysosti provozovatelů užily Svět techniky v Dolních Vítkovicích a akvapark v Kravařích. Kromě toho si připravily dárečky a koledy, kterými potěšily seniory z Domova na zámku v Kyjovicích. Jedním z vrcholů akce bylo pečení 18kilového krocana, na kterém si většina z dětí pochutnala poprvé v životě.

„Čekání na Santa Clause proto děti ani moc neřešily, a 25. jim zůstalo více času na hraní s dárky, než kdyby si je rozbalily na Štědrý den večer,“ dodala Sobolová. Na dárky – pro každé dítě v celkové hodnotě kolem tisíce korun – přispěli organizátorům přátelé, stejně jako další program. Hlavním mecenášem byl starosta Čeladné Pavol Lukša, který daroval na uspořádání Duhových Vánoc 20 tisíc korun.

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. Duha Zámeček pro ně pravidelně připravuje víkendovky a tábory v rámci projektu Opuštěným dětem dáváme místo dárků zážitky.

FOTOGALERIE 

(FOTO: Vladislav Sobol) 


bau, Vladislav Sobol
Přečteno: 665x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Dětské domovy, VánoceHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo