romea - logo
9. srpna 2022 (úterý)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Děti z pěti dětských domovů prožily Vánoce na horách

4.1.2016 11:44
Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)
Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

Až ráno na Boží hod našly dárky pod stromečkem děti z pěti dětských domovů, pro které připravilo sdružení Duha Zámeček tradiční Duhové Vánoce na horách. Letos se totiž imaginárně vypravily až za oceán a prožily americké Vánoce se Santa Clausem a krocanem. Netradiční štědrovečerní večer bez dárků vyplnily veselé soutěže s devíti soby, které ztvárnili vedoucí.

Organizátoři, kteří se dětem z domovů věnují celoročně, pro ně připravili pohodový a zároveň pestrý program. „Nebylo to tábor s rozcvičkami a bodováním, ale přesto se pořád něco dělo. Společně s dětmi jsme pekli cukroví, vyráběli ozdoby na stromeček a koukali se na pohádky,“ upřesnila Ivana Sobolová.

Děti si také díky velkorysosti provozovatelů užily Svět techniky v Dolních Vítkovicích a akvapark v Kravařích. Kromě toho si připravily dárečky a koledy, kterými potěšily seniory z Domova na zámku v Kyjovicích. Jedním z vrcholů akce bylo pečení 18kilového krocana, na kterém si většina z dětí pochutnala poprvé v životě.

„Čekání na Santa Clause proto děti ani moc neřešily, a 25. jim zůstalo více času na hraní s dárky, než kdyby si je rozbalily na Štědrý den večer,“ dodala Sobolová. Na dárky – pro každé dítě v celkové hodnotě kolem tisíce korun – přispěli organizátorům přátelé, stejně jako další program. Hlavním mecenášem byl starosta Čeladné Pavol Lukša, který daroval na uspořádání Duhových Vánoc 20 tisíc korun.

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. Duha Zámeček pro ně pravidelně připravuje víkendovky a tábory v rámci projektu Opuštěným dětem dáváme místo dárků zážitky.

FOTOGALERIE 

(FOTO: Vladislav Sobol) 


bau, Vladislav Sobol
Přečteno: 727x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Dětské domovy, VánoceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo