romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Děti ze sociálně vyloučených lokalit v Sokolově hrají fotbal. Romové vždy patřili k oporám našeho klubu, říká jednatel FK Baník Sokolov

16.2.2022 10:21
Fotbalový klub FK Baník Sokolov otevřel přípravku pro děti z vyloučených lokalit v Sokolově (únor 2022) (FOTO: Agentura pro sociální začleňování)
Fotbalový klub FK Baník Sokolov otevřel přípravku pro děti z vyloučených lokalit v Sokolově (únor 2022) (FOTO: Agentura pro sociální začleňování)

Fotbalový klub FK Baník Sokolov otevřel přípravku pro dvě desítky děti z vyloučených lokalit v Sokolově a ti se tak mohou každou středu věnovat fotbalu. Informovala o tom na svých webových stránkách Agentura pro sociální začleňování.

"Inspirací k této iniciativě bylo letní setkání se zástupci sokolovských nestátních neziskových organizací a romskými mediátory kteří se věnují práci s dětmi a mládeží z iniciativy velitele Městské policie Sokolov Petra Kubise," uvedl jednatel FK Baník Sokolov Miroslav Miškovský. Tehdy vznikl seznam potenciálních zájemců ve věku mezi 6 až 13 let a byli osloveni rodiče.

"Náš klub má zkušenosti s průpravou mládeže bez rozdílu sociálních poměrů, hráči romského původu patřili ke sportovním oporám našeho klubu. Naskytla se příležitost přemístit děti z ulice na hřiště, rádi se jí chopíme," řekl Miškovský a upozornil, že v nevzniká družstvo dětí z vyloučených lokalit, protože děti se po prvotní průpravě rozřadí do stávajících mládežnických týmů.

Tréninky probíhají v tělocvičně sokolovské základní školy. Vede je zkušený trenér přípravek FK Baník Tomáš Hájek.

"Úkolem je získání srdcí kluků a děvčat pro fotbal, vzbuzování pozitivních emocí, radosti ze zlepšování se, soutěžení, uvědomování si sounáležitosti s kolektivem, smyslu pro fair-play. Vedeme děti k umění přijmout konstruktivní kritiku, chápat její smysl, vedeme je k umění hledat možnosti ke zlepšování se. Spolupráce s rodiči je velmi důležitá – nechceme jen trénovat, ale i vychovávat," dodal jednatel FK Baník Sokolov Miroslav Miškovský s tím, že se snaží v klubu se vytvořit partu, která podporuje kolektivní myšlení.

"Naučené dovednosti vkládáme do her malých forem. Snažíme se plně využít ´zlatý věk motoriky´, kdy se hráči nejrychleji a nejsnáze učí novým dovednostem. Podporujeme další pohybové aktivity, jako jsou jízda na kole, plavání a další přirozené formy pohybu. Děti si vyzkouší většinu postů na všech stranách hřiště včetně pozice brankáře,“ uvedl Miroslav Miškovský.

Přečteno: 1287x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, Kopaná, Sport, Sociálně vyloučené lokality, Sokolov, Agentura pro sociální začleňováníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo