romea - logo
21. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Běla

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jiří Dienstbier: Musíme dát šanci zadluženým lidem, aby neskončili v naprosté chudobě

Praha, 13.4.2016 13:56, (ROMEA)
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu

Dosavadní systém oddlužení je funkční jen částečně a v podstatě nenabízí předluženým lidem se zamítnutou insolvencí žádná další řešení. Rozšíření možnosti oddlužení navrhuje ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).

Dlužníci často pracují na černo, nebo nemají zájem vydělávat víc, protože by jim částku zabavil exekutor. S dluhy často není možné získat ani běžné bydlení, případně je to překážka pro zaměstnavatele, který se nechce "administrativou" spojenou s exekucemi na plat zaměstnance zatěžovat.

Cílem je, aby na oddlužení dosáhlo v budoucnosti více lidí, kteří se aktivně snaží svoji situaci řešit. V praxi by to znamenalo, že na oddlužení by dosáhl i člověk, který díky své předluženosti nemůže garantovat, že za 5 let je schopen splatit alespoň 30 procent svých dluhů. Dle Dienstbiera propočty ukázaly, že by díky změně stát mohl ročně získat minimálně tři miliardy korun na uspořených dávkách a příjmech z daní a odvodů.

Celý rozhovor na téma oddlužení naleznete ve videu.

Přečteno: 1519x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ministr pro lidská práva a rovné příležitosti, Jiří Dienstbier, Exekuce, Exekuce sociálních dávek, Sociální, Chudoba, Romové, sociální práce, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo