romea - logo
12. července 2020 (neděle)
svátek má Bořek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Jiří Dienstbier: Musíme dát šanci zadluženým lidem, aby neskončili v naprosté chudobě

Praha, 13.4.2016 13:56, (ROMEA)
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu

Dosavadní systém oddlužení je funkční jen částečně a v podstatě nenabízí předluženým lidem se zamítnutou insolvencí žádná další řešení. Rozšíření možnosti oddlužení navrhuje ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).

Dlužníci často pracují na černo, nebo nemají zájem vydělávat víc, protože by jim částku zabavil exekutor. S dluhy často není možné získat ani běžné bydlení, případně je to překážka pro zaměstnavatele, který se nechce "administrativou" spojenou s exekucemi na plat zaměstnance zatěžovat.

Cílem je, aby na oddlužení dosáhlo v budoucnosti více lidí, kteří se aktivně snaží svoji situaci řešit. V praxi by to znamenalo, že na oddlužení by dosáhl i člověk, který díky své předluženosti nemůže garantovat, že za 5 let je schopen splatit alespoň 30 procent svých dluhů. Dle Dienstbiera propočty ukázaly, že by díky změně stát mohl ročně získat minimálně tři miliardy korun na uspořených dávkách a příjmech z daní a odvodů.

Celý rozhovor na téma oddlužení naleznete ve videu.

Přečteno: 1507x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ministr pro lidská práva a rovné příležitosti, Jiří Dienstbier, Exekuce, Exekuce sociálních dávek, Sociální, Chudoba, Romové, sociální práce, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo