romea - logo
18. října 2019 (pátek)
svátek má Lukáš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Jiří Dienstbier: Musíme dát šanci zadluženým lidem, aby neskončili v naprosté chudobě

Praha, 13.4.2016 13:56, (ROMEA)
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu

Dosavadní systém oddlužení je funkční jen částečně a v podstatě nenabízí předluženým lidem se zamítnutou insolvencí žádná další řešení. Rozšíření možnosti oddlužení navrhuje ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).

Dlužníci často pracují na černo, nebo nemají zájem vydělávat víc, protože by jim částku zabavil exekutor. S dluhy často není možné získat ani běžné bydlení, případně je to překážka pro zaměstnavatele, který se nechce "administrativou" spojenou s exekucemi na plat zaměstnance zatěžovat.

Cílem je, aby na oddlužení dosáhlo v budoucnosti více lidí, kteří se aktivně snaží svoji situaci řešit. V praxi by to znamenalo, že na oddlužení by dosáhl i člověk, který díky své předluženosti nemůže garantovat, že za 5 let je schopen splatit alespoň 30 procent svých dluhů. Dle Dienstbiera propočty ukázaly, že by díky změně stát mohl ročně získat minimálně tři miliardy korun na uspořených dávkách a příjmech z daní a odvodů.

Celý rozhovor na téma oddlužení naleznete ve videu.

Přečteno: 1490x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ministr pro lidská práva a rovné příležitosti, Jiří Dienstbier, Exekuce, Exekuce sociálních dávek, Sociální, Chudoba, Romové, sociální práce, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo