romea - logo
4. července 2022 (pondělí)
svátek má Prokop

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jiří Dienstbier: Musíme dát šanci zadluženým lidem, aby neskončili v naprosté chudobě

Praha, 13.4.2016 13:56, (ROMEA)
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu
Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu

Dosavadní systém oddlužení je funkční jen částečně a v podstatě nenabízí předluženým lidem se zamítnutou insolvencí žádná další řešení. Rozšíření možnosti oddlužení navrhuje ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).

Dlužníci často pracují na černo, nebo nemají zájem vydělávat víc, protože by jim částku zabavil exekutor. S dluhy často není možné získat ani běžné bydlení, případně je to překážka pro zaměstnavatele, který se nechce "administrativou" spojenou s exekucemi na plat zaměstnance zatěžovat.

Cílem je, aby na oddlužení dosáhlo v budoucnosti více lidí, kteří se aktivně snaží svoji situaci řešit. V praxi by to znamenalo, že na oddlužení by dosáhl i člověk, který díky své předluženosti nemůže garantovat, že za 5 let je schopen splatit alespoň 30 procent svých dluhů. Dle Dienstbiera propočty ukázaly, že by díky změně stát mohl ročně získat minimálně tři miliardy korun na uspořených dávkách a příjmech z daní a odvodů.

Celý rozhovor na téma oddlužení naleznete ve videu.

Přečteno: 1578x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ministr pro lidská práva a rovné příležitosti, Jiří Dienstbier, Exekuce, Exekuce sociálních dávek, Sociální, Chudoba, Romové, sociální práce, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo