romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Divadelní představení umožnilo slánským sociálně znevýhodněným dětem podívat se do mateřské školky

Slaný, 10.6.2014 14:19, (ROMEA)
Představení divadelního souboru Buchty a loutky pro děti ze školky a sociálně znevýhodněné děti z předškolního kroužku (foto: sdružení Tosara)
Představení divadelního souboru Buchty a loutky pro děti ze školky a sociálně znevýhodněné děti z předškolního kroužku (foto: sdružení Tosara)

Neobvyklé divadelní představení se v pátek 6. června odehrálo v mateřské škole U divadla ve Slaném. Sešly se na něm děti ze samotné školky i sociálně znevýhodněné děti z předškolního kroužku, který ve městě pořádá sdružení Tosara. Loutkovou pohádku O zlaté huse zahrál soubor Buchty a loutky, který ji dětem věnoval zdarma.

Nápad vzešel od samotného divadelního souboru, který neziskovku oslovil s nabídkou daru formou představení pro děti z jejího předškolního kroužku. „Nás už pak napadlo přizvat na pohádku i děti ze školky. Chtěli jsme se jednak o dárek podělit s větším množstvím lidí, zadruhé jsme chtěli dětem z našich kroužků, které z různých důvodů MŠ nenavštěvují, ukázat, jak to ve školce vypadá, a vůbec tyto dva světy na chvíli propojit“, říká koordinátorka projektu Jana Rejžková.

Mateřská školka U divadla na nabídku hned kývla a děti tak mohly společně shlédnout pohádku O zlaté huse, která slavila u všech velký úspěch, ale také si společně pohrát na školní zahradě. Ze strany školky pak přišla nabídka si setkání v budoucnu zopakovat. „Děti z našeho kroužku byly prostředím školky nadšené, vůbec se jim nechtělo domů, jsme proto moc rádi, že sem budeme moci znovu přijít a něco společně podniknout“, dodává Rejžková.

Tosara pořádá předškolní kroužky ve Slaném od roku 2012. Jsou určeny dětem od 3 do 7 let, jimž kvůli absenci předškolní výchovy chybí znalosti a dovednosti potřebné k úspěšnému vstupu do základní školy. Děti se tu učí např. barvy, tvary, čísla, správné držení tužky, ale získávají i sociální a jazykové dovednosti. Cílem projektu je podchytit vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí včas, dříve než nastoupí do školy nepřipraveny, začnou selhávat a jsou nuceny přestoupit do základní školy praktické, která jejich životní dráhy negativně ovlivní. Předškolní kroužky letos finančně podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR z Programu na podporu integrace romské komunity a město Slaný. Více informací najdete na stránkách www.tosara.cz.

sdružení Tosara
Přečteno: 743x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

divadlo, sociální vyloučení, sociální začleňováníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo