romea - logo
27. května 2018 (neděle)
svátek má Valdemar
Loading
rozšířené vyhledávaní

Dnes pokračoval soud s extremistou Bartošem. Přehrávají se videa s jeho nenávistnými výroky

12.10.2017 13:02
Předseda krajně pravicové Národní demokracie extremista Adam B. Bartoš 20. 7. 2017 u soudu (FOTO: Vít Hassan)
Předseda krajně pravicové Národní demokracie extremista Adam B. Bartoš 20. 7. 2017 u soudu (FOTO: Vít Hassan)

Obvodní soud pro Prahu 1 dnes pokračuje v projednávání případu předsedy krajně pravicové Národní demokracie extremisty Adama B. Bartoše, který čelí obžalobě ze schvalování, bagatelizování a popírání genocidy, podněcování nenávisti, hanobení národa a schvalování trestného činu.

Dnešní stání navazuje na červencové jednání, na kterém soud rozhodl o vyslechnutí znalce Josefa Zouhara, který ve svém posudku označil Bartošovo jednání za formu neonacismu. Jeho přítomnost však soud z důvodu včerejší hospitalizace odročil na líčení, které proběhne 14.prosince.

U líčení se v dopolední části pouštělo sedm videí, v odpolední pak dalších osm. Mezi nimi bylo i video z protiislámské demonstrace z roku 2015 s maketami šibenic. Nahrávky zachytily Bartošovy výroky proti Židům nebo imigrantům, například „když jsem přijde vetřelec, přál bych si, aby okusil dobrodiní pracovního tábora“ nebo „nechceme, aby nás tady nějací čmoudi ohrožovali“ nebo speciální poděkování předsedovi strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamurovi na demonstraci Tábor lidu. 

Návrh Bartošova obhájce Roberta Cholenského, aby soud přečetl všechny knihy, kvůli kterým obžalobě čelí, soudkyně Pavla Hájková zamítla.

Podle obžaloby Bartoš vydával protižidovské knihy. Ve svých projevech, článcích nebo komentářích na internetu přisuzoval Židům podle státního zástupce Jana Maršálka pouze negativní vlastnosti a předkládal překroucená, selektivně vybraná a neprokázaná tvrzení, kterými se snažil upevnit předsudky o škodlivosti židovského národa, imigrantů a muslimů.

Bartoše a jeho obhájce přišel na soudní jednání podpořit potenciální kandidát na prezidenta Petr Hannig. „Na dotaz ohledně obžalovaného mi pan Hanning sdělil, že podporuje svobodu slova, a že se podle něj jedná o politický proces,“ uvedl pro server Romea.cz spolupracovník Vít Hassan, který je u dnešního jednání přítomen.

Podle státní zástupkyně Zdeňky Galkové hrozí obžalovanému 6 měsíců až 3 roky nepodmíněně.

Přečteno: 1715x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, Adam B. Bartoš, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Bohumil Straka (Facebook Bohumila Straky)

Politik štval proti Romům. TOP 09 ho stáhla z kandidátky ve volbách

25.5.2018 15:50
Politik za TOP 09 Bohumil Straka, který se postavil proti dočasnému přistěhování sociálně vyloučených lidí do areálu bývalé Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) na Červeném kopci v Brně, se nedostal na kandidátku do zastupitelstva a jeho šance ve volbách budou mizivé. Strana tím reaguje právě na jeho aktivní roli při organizování odporu proti stěhování lidí z ilegální ubytovny v Šámalově ulici v Židenicích, kteří se do těžké situace dostali kvůli dluhům jejího provozovatele. Informoval o tom deník idnes.cz.
 celý článek

Renata Patkaňová (FOTO: Antonín Jelínek)

Renata Patkaňová: Romy neprotěžuju

25.5.2018 11:49
Už na základní škole měla Renata Patkaňová jasno – jednou bude pomáhat lidem. Když se v Kolíně otevřel první ročník střední školy se sociálním zaměřením, nad výběrem školy neváhala a dnes pracuje jako ověřovatelka dávek hmotné nouze na Úřadu Práce pro Prahu 2. Zároveň pokračuje ve studiu na vysoké škole a ostatním pomáhá i o svém volném čase.
 celý článek

Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay.com)

V Ústí skončí dvě ubytovny, dotkne se to 230 lidí

24.5.2018 13:29
V Ústí nad Labem ukončí ke konci června provoz dvě ubytovny. ČTK to potvrdila jejich provozovatelka Lea Anderlová. V objektech žije v současné době asi 230 lidí, z toho 80 dětí. Město nepočítá s tím, že by jim nabídlo náhradní bydlení.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo