romea - logo
24. ledna 2018 (středa)
svátek má Milena
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Dnes pokračoval soud s extremistou Bartošem. Přehrávají se videa s jeho nenávistnými výroky

12.10.2017 13:02
Předseda krajně pravicové Národní demokracie extremista Adam B. Bartoš 20. 7. 2017 u soudu (FOTO: Vít Hassan)
Předseda krajně pravicové Národní demokracie extremista Adam B. Bartoš 20. 7. 2017 u soudu (FOTO: Vít Hassan)

 

Obvodní soud pro Prahu 1 dnes pokračuje v projednávání případu předsedy krajně pravicové Národní demokracie extremisty Adama B. Bartoše, který čelí obžalobě ze schvalování, bagatelizování a popírání genocidy, podněcování nenávisti, hanobení národa a schvalování trestného činu.

Dnešní stání navazuje na červencové jednání, na kterém soud rozhodl o vyslechnutí znalce Josefa Zouhara, který ve svém posudku označil Bartošovo jednání za formu neonacismu. Jeho přítomnost však soud z důvodu včerejší hospitalizace odročil na líčení, které proběhne 14.prosince.

U líčení se v dopolední části pouštělo sedm videí, v odpolední pak dalších osm. Mezi nimi bylo i video z protiislámské demonstrace z roku 2015 s maketami šibenic. Nahrávky zachytily Bartošovy výroky proti Židům nebo imigrantům, například „když jsem přijde vetřelec, přál bych si, aby okusil dobrodiní pracovního tábora“ nebo „nechceme, aby nás tady nějací čmoudi ohrožovali“ nebo speciální poděkování předsedovi strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamurovi na demonstraci Tábor lidu. 

Návrh Bartošova obhájce Roberta Cholenského, aby soud přečetl všechny knihy, kvůli kterým obžalobě čelí, soudkyně Pavla Hájková zamítla.

Podle obžaloby Bartoš vydával protižidovské knihy. Ve svých projevech, článcích nebo komentářích na internetu přisuzoval Židům podle státního zástupce Jana Maršálka pouze negativní vlastnosti a předkládal překroucená, selektivně vybraná a neprokázaná tvrzení, kterými se snažil upevnit předsudky o škodlivosti židovského národa, imigrantů a muslimů.

Bartoše a jeho obhájce přišel na soudní jednání podpořit potenciální kandidát na prezidenta Petr Hannig. „Na dotaz ohledně obžalovaného mi pan Hanning sdělil, že podporuje svobodu slova, a že se podle něj jedná o politický proces,“ uvedl pro server Romea.cz spolupracovník Vít Hassan, který je u dnešního jednání přítomen.

Podle státní zástupkyně Zdeňky Galkové hrozí obžalovanému 6 měsíců až 3 roky nepodmíněně.

Přečteno: 1684x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, Adam B. Bartoš, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

VIDEO: Server Romea.cz vyzpovídal napadeného chlapce, jeho matku a svědka incidentu v ústecké MHD

18.1.2018 13:55
Pracovníci serveru Romea.cz hovořili s chlapcem, kterého chtěla revizorka ústeckého dopravního podniku minulý týden násilím vyhodit z ranního spoje do školy. Prostor dostala také matka chlapce a mladík, který incident natočil na telefon. 
 celý článek

Ilustrační FOTO

Policie k případu úmrtí malé Janičky v Sheffieldu: Neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti

12.1.2018 14:45
Podle policejního velitelství v South Yorkshire, které vyšetřuje smrt malé Janičky v Sheffieldu, neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti. Vyplývá to z vyjádření pro server Romea.cz k případu, který mezi Romy na sociálních sítí vyvolal bouřlivou diskuzi.
 celý článek

Revizorka 11. 1. 2018 vyhodila z autobusu romské děti jedoucí do školy do Trmic. Vadilo jí, že měly na zádech batohy (FOTO: Repro Facebook, koláž: Romea.cz)

videoÚstecký dopravní podnik stojí za svou revizorkou, která vyhodila romské děti z autobusu. Uznává ale, že neměla chlapce chytit za ruku

12.1.2018 14:20
Dopravní podnik města Ústí nad Labem uznává (DPMUL), že revizorka v rámci svých pravomocí chlapce neměla chytit za ruku. Vzhledem k tomu, že chlapec měl být k ženě vulgární a měl si odmítnout sundat batoh ze zad, stojí ale dopravní podnik za svou zaměstnankyní. DPMUL to uvádí v dnes zveřejněné tiskové zprávě. Incident se odehrál včera ráno během cesty školáků do trmické základní školy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo