romea - logo
3. března 2021 (středa)
svátek má Kamil

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Do Ústí nad Labem se v sobotu chystají extremisté i jejich odpůrci

Ústí nad Labem, 4.10.2012 10:05, (ROMEA)
Ilustrační foto z jedné protiromských demonstrací ve Varnsdorfu v roce 2011.
Ilustrační foto z jedné protiromských demonstrací ve Varnsdorfu v roce 2011.

Ulicemi Ústí nad Labem projdou v sobotu extremisté. Akci nazvali Pochod proti nepřizpůsobivým - namířen je k romským ubytovnám na Střekově. Účastníci se mobilizují přes Facebook, stejně jako jejich odpůrci. V pohotovosti je i policie. Informuje o tom server iDnes.cz.

Svolavatelem pochodu je Milan Sůra, který kandiduje v krajských volbách za extremistickou Dělnickou stranu sociální spravedlnosti. Podobný pochod pořádal v Ústí nad Labem i před rokem a tehdy na něj přišlo zhruba 500 lidí. Tehdy ještě jakoukoli spojitost s extremismem popíral, nyní kandiduje za nástupnickou stranu neonacistické DS. Sůra už v roce 2000 jako osmnáctiletý kandidoval za Republikány Miroslava Sládka.

Tentokrát poslal střekovské radnici oznámení o akci pro 50 lidí, ale na Facebooku jich už slíbilo účast skoro 200 a další téměř tři stovky to zvažují. Vedení městské části Střekov pochod nezakázalo.

"Neměli jsme žádný zákonný důvod ji nepovolit," uvedla Petra Krejčová ze střekovské radnice.

"Situaci monitorujeme a připravujeme se. Výkon služby bude posílen," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. V ulicích budou i strážníci. "Hlídky na Střekově určitě posílíme," poznamenal zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný.

fk, iDnes.cz
Přečteno: 639x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo