romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dohra neonacistického pochodu v Brně: Policie obvinila dva demonstranty z výtržnictví

Brno, 19.11.2014 10:27, (ROMEA)
Zásah policie proti příznivci DSSS 17. 11. 2014 v Brně (FOTO: Jiří Šlemar)
Zásah policie proti příznivci DSSS 17. 11. 2014 v Brně (FOTO: Jiří Šlemar)

Policie obvinila z výtržnictví dva účastníky pondělní potyčky mezi příznivci extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a studenty, která se stala v Brně. Hrozí jim až dva roky vězení, řekla úterý ČTK mluvčí jihomoravských policistů Andrea Straková. Jeden z obviněných je podle ní příznivcem DSSS. Vyprovokoval prý střet s druhým mužem. Menších potyček se v pondělí stalo v Brně několik. Policie zadržela tři lidi. Dva z nich následně obvinila.

"Na základě zjištěných skutečností vyšlo najevo, že zraněný čtyřiatřicetiletý účastník z řad Dělnické mládeže (spolupracuje s DSSS) vyprovokoval konflikt s o rok mladším mužem, který se v druhém průvodu ocitl spíše náhodou," doplnila mluvčí. Příznivec Dělnické mládeže skončil po konfliktu s oděrkami v obličeji.

Zatímco padesátka radikálů poslouchala řečníky u lázní v Nových sadech, z Denisových sadů se blížilo odhadem více než 500 studentů, kteří provolávali antifašistická hesla. Policisté zasáhli ve chvíli, kdy se k sobě obě skupiny nebezpečně přiblížily na několik metrů a agresivnější účastníci vbíhali do skupiny protivníků. Nakonec se podařilo policistům hrozící konflikt mezi oběma tábory zažehnat.

Mezi skupinkou agresivních neonacistů byl aktivní i Vlastimil Pechanec, který byl odsouzený za rasistickou vraždu svitavského Roma Otty Absolona. Pechanec byl z vězení podmínečně propuštěn letos v červnu. Původně si měl odsedět za vraždu 17 let.

Studentskou demonstraci svolalo hnutí Listopadem to nekončí na Komenského náměstí k soše T. G. Masaryka na podporu demokracie a odmítnutí totalitních režimů a myšlenek, které prezentuje právě Dělnická strana sociální spravedlnosti.

VIDEO

FOTOGALERIE

Přečteno: 739x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, Pochod, Demonstrace, Dělnická mládež, DSSSHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo