romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

Dokument Všetky moje deti o práci faráře v romské osadě uvede kardinál Dominik Duka

Hradec Králové, 19.3.2014 10:37, (ROMEA)
Film
Film "Všechny moje děti" (Zdroj: vsetkymojedeti.eu)

Kardinál Dominik Duka se dnes večer chopí uvedení slovenského dokumentu Všetky moje deti, který bude promítat kino Bio Central v Hradci Králové. Ústřední postavou filmu je charismatický farář Marián Kuffa, který se pokusil o to, co mnozí jeho přátelé i kolegové považovali za nemožné. Místo sutany navlékl pracovní montérky a začal pracovat s těmi nejchudšími z nejchudších, s bezdomovci, s prostitutkami, bývalými vězni a slovenskými Romy, kteří přežívají v nepředstavitelných podmínkách v osadách vyčleněných ze společnosti. Farář Marián je všechny považuje za své děti. Píše o tom server Hradeckýdeník.cz.

Šokující snímek nechává nahlédnout do komunity, která by svým přístupem mohla motivovat mnohé. Hradečáky nevyjímaje.

„Příběh Mariána Kuffy a jeho dětí je plný autentických svědectví, ale i dramatických a překvapujících zvratů," zve na dokument i Ilona Machová z kina Bio Central.

Kromě hradeckého rodáka, Dominika Duky, film uvede i náměstkyně primátora Anna Maclová. Právě ona by totiž o „slovenském zázraku" mohla dlouze vyprávět. Mariána Kuffu zná osobně.

„Do obce Žakovce jsme přijeli poprvé s mým mužem a dětmi v létě roku 1997. Měli jsme pouze adresu a informaci, že tam se dějí velké věci," vzpomíná pro server Hradeckýdeník.cz na svou první návštěvu Maclová.

„Byli jsme zvědaví, zůstali celý týden a nafotili přes dvacet filmů. To, co jsme tam poznali, skutečně předčilo jakékoliv naše očekávání. Marián Kuffa ode mě dostal spontánně přezdívku Matka Tereza v gatích," popisuje náměstkyně, která se do komunity často vrací.

Kromě filmového zážitku se mohou diváci těšit i na ochutnávku romských specialit. „Nebude chybět ani ukázka tradičních tanců a ve foyer kina výstava fotografií z osady na Slovensku," dodává Ilona Machová.

voj, server Hradeckýdeník.cz
Přečteno: 965x
 

Kam dál:

Štítky:  

Dokumenty, Dominik Duka, Slovensko, Osada, Sociální vyloučení, KřesťanéHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo