romea - logo
1. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Igor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dokument Všetky moje deti o práci faráře v romské osadě uvede kardinál Dominik Duka

Hradec Králové, 19.3.2014 10:37, (ROMEA)
Film
Film "Všechny moje děti" (Zdroj: vsetkymojedeti.eu)

Kardinál Dominik Duka se dnes večer chopí uvedení slovenského dokumentu Všetky moje deti, který bude promítat kino Bio Central v Hradci Králové. Ústřední postavou filmu je charismatický farář Marián Kuffa, který se pokusil o to, co mnozí jeho přátelé i kolegové považovali za nemožné. Místo sutany navlékl pracovní montérky a začal pracovat s těmi nejchudšími z nejchudších, s bezdomovci, s prostitutkami, bývalými vězni a slovenskými Romy, kteří přežívají v nepředstavitelných podmínkách v osadách vyčleněných ze společnosti. Farář Marián je všechny považuje za své děti. Píše o tom server Hradeckýdeník.cz.

Šokující snímek nechává nahlédnout do komunity, která by svým přístupem mohla motivovat mnohé. Hradečáky nevyjímaje.

„Příběh Mariána Kuffy a jeho dětí je plný autentických svědectví, ale i dramatických a překvapujících zvratů," zve na dokument i Ilona Machová z kina Bio Central.

Kromě hradeckého rodáka, Dominika Duky, film uvede i náměstkyně primátora Anna Maclová. Právě ona by totiž o „slovenském zázraku" mohla dlouze vyprávět. Mariána Kuffu zná osobně.

„Do obce Žakovce jsme přijeli poprvé s mým mužem a dětmi v létě roku 1997. Měli jsme pouze adresu a informaci, že tam se dějí velké věci," vzpomíná pro server Hradeckýdeník.cz na svou první návštěvu Maclová.

„Byli jsme zvědaví, zůstali celý týden a nafotili přes dvacet filmů. To, co jsme tam poznali, skutečně předčilo jakékoliv naše očekávání. Marián Kuffa ode mě dostal spontánně přezdívku Matka Tereza v gatích," popisuje náměstkyně, která se do komunity často vrací.

Kromě filmového zážitku se mohou diváci těšit i na ochutnávku romských specialit. „Nebude chybět ani ukázka tradičních tanců a ve foyer kina výstava fotografií z osady na Slovensku," dodává Ilona Machová.

voj, server Hradeckýdeník.cz
Přečteno: 1019x
 

Kam dál:

Štítky:  

Dokumenty, Dominik Duka, Slovensko, Osada, Sociální vyloučení, KřesťanéHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo