romea - logo
27. února 2021 (sobota)
svátek má Alexandr

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dominik Lakatoš se zúčastnil nováčkovského kempu NHL. Oblékl dres New York Rangers

18.7.2017 15:40
Foto: Dominik Lakatoš v NHL - Letní kemp nováčku newyorských Rangers v New Yorku
Foto: Dominik Lakatoš v NHL - Letní kemp nováčku newyorských Rangers v New Yorku

Liberecký hokejista Dominik Lakatoš, který byl draftován na konci června do NHL a vybral si ho klub New York Rangers se zúčastnil nováčkovského kempu.

"V Liberci je určitě nejlepší zázemí v republice, ale NHL je trochu jiný svět," uvedl v rozhovoru pro oficiální web Bílích Tygrů.

Na konci června mladý útočník, který v Liberci hraje za Bílé Tygry jel do New Yorku na pětidenní kemp, který zahrnoval kompletní testy jak na ledě, tak na suchu. Poslední tři dny hráči trénovali v týmu zápasy proti sobě.

NHL Dominika okouzlila, celou dobu si kemp plný tréninků užíval a je rád, že mu to vyšlo a mohl si to zažít.

Své šance, že by se v brzké době objevil v NHL však ještě nevidí. "Určitě budu ještě rok v Liberci. Po sezóně se o nějakých konkrétních věcech můžeme začít bavit, ale zatím to nepřipadá v úvahu," řekl pro web Bílích Tygrů.

Jeho vysněným týmem je však Los Angeles Kings, ale určitě by si v NHL jednou chtěl zahrát.

Přečteno: 3365x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Dominik Lakatoš, Hokej, New YorkHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo