romea - logo
19. srpna 2019 (pondělí)
svátek má Ludvík
Loading
rozšířené vyhledávaní

Dominik Lakatoš se zúčastnil nováčkovského kempu NHL. Oblékl dres New York Rangers

18.7.2017 15:40
Foto: Dominik Lakatoš v NHL - Letní kemp nováčku newyorských Rangers v New Yorku
Foto: Dominik Lakatoš v NHL - Letní kemp nováčku newyorských Rangers v New Yorku

Liberecký hokejista Dominik Lakatoš, který byl draftován na konci června do NHL a vybral si ho klub New York Rangers se zúčastnil nováčkovského kempu.

"V Liberci je určitě nejlepší zázemí v republice, ale NHL je trochu jiný svět," uvedl v rozhovoru pro oficiální web Bílích Tygrů.

Na konci června mladý útočník, který v Liberci hraje za Bílé Tygry jel do New Yorku na pětidenní kemp, který zahrnoval kompletní testy jak na ledě, tak na suchu. Poslední tři dny hráči trénovali v týmu zápasy proti sobě.

NHL Dominika okouzlila, celou dobu si kemp plný tréninků užíval a je rád, že mu to vyšlo a mohl si to zažít.

Své šance, že by se v brzké době objevil v NHL však ještě nevidí. "Určitě budu ještě rok v Liberci. Po sezóně se o nějakých konkrétních věcech můžeme začít bavit, ale zatím to nepřipadá v úvahu," řekl pro web Bílích Tygrů.

Jeho vysněným týmem je však Los Angeles Kings, ale určitě by si v NHL jednou chtěl zahrát.

Přečteno: 3242x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Dominik Lakatoš, Hokej, New YorkHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo