romea - logo
18. ledna 2020 (sobota)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Duchcov: Nacisté a kriminálníci z místní DSSS "dělají pořádek v ulicích"

Duchcov, 18.10.2013 16:30, (ROMEA)
Skupinka neonacistů se po skončení jejich provokace 17. 8. 2013 v Duchcově přišla podívat na výstavu o romském holokaustu, kterou společně s Muzeem romské kultury připravila platforma Blokujeme! Statisíce zmařených lidských životů u nich vyvolal smích... (FOTO: Saša Uhlová)
Skupinka neonacistů se po skončení jejich provokace 17. 8. 2013 v Duchcově přišla podívat na výstavu o romském holokaustu, kterou společně s Muzeem romské kultury připravila platforma Blokujeme! Statisíce zmařených lidských životů u nich vyvolal smích... (FOTO: Saša Uhlová)

Nacisti a kriminálníci dělají v ulicích města pořádek. Předchozí věta jakoby vypadla z třicátých let v Německu. Není to ostatně první ani poslední paralela, která s předválečnou dobou či i děním během obou totalit ve střední Evropě víceméně souzní.

Kdo v Duchcově vládne?

... Na rohu ulice vrah o morálce káže,
před vraty věznice se procházejí stráže,
z vojenských pancířů vstříc černý nápis hlásá,
že prvním z rytířů je Veličenstvo Kat.

Tato slova Karla Kryla (píseň Veličenstvo kat), básníka a vizionáře, který byl přesvědčeným demokratem a humanistou, se v současném Duchcově začínají naplňovat. Městem chodí hlídky politické strany, které jde o zavedení totality (DSSS), a z romských ulic se postupně stává věznice, v níž bachaři jsou náckové a kriminálníci. A jež je obšancovaná zaměstnanci, které radnice vyslala k buzeraci rodin.

Jde opět o Duchcov, tedy město, v němž se otevření rasisté, beztrestně hovořící o vyvraždění Romů, snaží řídit místní život podle svých představ. I díky starostce Jitce Bártové se jim to do určité míry daří. Tentokrát se členové zdejší Dělnické strany sociální spravedlnosti rozhodli hlídkovat v ulicích a dbát na dodržování pořádku, pod názvem Bezpečné ulice. Jak však mohou být ulice bezpečné, když v nich, například, hlídkuje odsouzený podvodník Jindřich Svoboda?

Kdo tu káže o morálce?

Předsedovi duchcovské DSSS Jindřichovi "Pinďovi" Svobodovi hrozilo dva až osm let ve vězení za podvod. Od teplického soudu nakonec odešel s tříletým trestem s pětiletou podmínkou. Soud totiž vůbec poprvé potvrdil dohodu, kterou obviněný uzavřel se státním zástupcem. „Neoprávněně jsem účtoval cestovní náklady, které souvisely s dojížděním do Thomayerovy nemocnice v Praze, kam jsem jezdil na chemoterapie,“ řekl Svoboda v rámci dohody před soudem. Svoboda se v Praze léčil s rakovinou. Za dobu od dubna 2008 do loňského února získal od VZP skoro 950 tisíc korun za cesty, které se buď neuskutečnily, nebo neměl nárok na jejich proplacení. Peníze bude muset pojišťovně vrátit. Informoval o tom letos v únoru Český rozhlas.

Svoboda na svém facebookovém profilu jasně vyjádřil snahu Romy vyvraždit : „Tak a konečně je to venku! Utajované video z napadení v Duchcově! Zmrdi černý! Vyvraždit je všechny! Jak dlouho to ještě budeme tolerovat? Navrhuji klidně Casanovský, je čas se sjednotit a dam jim už kurva co proto! Jdu se vyblejt a pak si du nabrousit nože...“

svoboda-vyvrazdeni_5.jpg

Jindy zase popsal, že už má zbraní na Romy připravených dost: "Tak a máme nakoupeno... Na Casanovský jsme připravený"

svoboda-facebook_7.jpg

A také: "Přivezu neboj, vzal jsem i nějaký pepřáky a paralizéry... Akorát jsem nekupoval žádný střelivo, počkám až povolej odstřel a pak vykoupím celej obchod..."

svoboda-facebook2_7.jpg
Duchcovská DSSS: Vyvraždit Romy

Nevíme sice, jestli v ulicích hlídkuje osobně i Svobodův kamarád Jan Dufek, ale lze to předpokládat, vzhledem k tomu, že hlídkování si vymyslela a realizuje jej MO DSSS Duchcov, které je Dufek členem. Nakonec - i kdyby nehlídkoval, určitě počínání svého předsedy schvaluje. A proč ho zmiňuji?

Dufek a Svoboda jsou pořadateli protiromských akcí včetně pochodů, které náckové tolik zbožňují. A po Svobodovi hovořil o vyvraždění Romů i Dufek. Po jedné z veřejných diskusí řekl Míra Brož ze sdružení Konexe Dufkovi a Svobodovi toto: "Opravdu pánové, každej ten pochod to zhorší a vyhrotí."
Dufek mu odpověděl: "To je dobře, konečně ty lidi alespoň povstanou a vyvražděj je všechny."
Z řečeného jednoznačně plyne, že Dufek se Svobodou pořádají protiromské demonstrace, aby se situace zhoršila a vyhrotila do té míry, až "bílí" začnou vyvražďovat Romy. (Podrobnosti o počínání Dufka na konci článku.)

VIDEO

Podle Antify jsou oba pořadatelé protiromských akcí v Duchcově, Jindřich "Pinďa" Svoboda i Jan Dufek, neonacisté. "Dufek je dlouholetý neonacistický aktivista, byl odsouzen za hajlování, nedovolené ozbrojování a zneužívání sociálních dávek. Podílel se ve větší skupině na napadení skupiny Romů na Slovensku. Na náměstí slovenské Krupiny Romy nejdřív uráželi, hajlovali, vyhrožovali jim kulkou do hlavy a později je i fyzicky napadli," napsala Antifa například ve svém prohlášení.

Záhadná Jitka Bártová

Od hlídek DSSS se opatrně distancovala duchcovská starostka Jitka Bártová. "... Během několika dnů bude dokončeno dovybavení  asistentů a tito přestanou  během dne používat zelené výstražné vesty. Hrozí totiž záměna asistentů s hlídkami členů DSSS. V případě hlídek příslušníků a příznivců této politické strany se jedná pouze o jejich  iniciativu a jejich činnost nemá jakoukoliv spojitost s vedením města," napsala na městském webu Bártová. Je to ale skutečně tak?

Tahle paní Bártová je záhadná postava, která osciluje mezi tím, co "chtějí občané" (v tomto případě zjevní pokračovatelé nacistických vyhlazovacích metod) a demokratickými způsoby. Tyto způsoby si ovšem někdy vykládá velmi volně: má dojem, že buzerováním lidí prostřednictvím neustálých kontrol v romských rodinách (i v těch, které pravidla soužití neporušují) může něco změnit k lepšímu. Snažila se také posadit k jednomu stolu Romy a ty duchcovské občany, kteří by Romy nejradši vyvraždili (to setkání Romové pochopitelně odmítli).

Že je ten nápad šílený? Pro Bártovou ne. Ta se naopak podivila, proč někdo má něco proti účasti zástupců DSSS na kulatém stolu (na "jednání" s Romy), když tato strana není zakázaná. "Já si myslím ledacos o různých politických stranách, to ale neznamená, že s nimi nebudu jednat," uvedla.

"... nechci fakt řešit v téhle chvíli minulost těch kluků (nácků - pozn. fk), jejich názory, jejich postoje. Já chci opravdu řešit situaci v Duchcově," řekla Bártová pro změnu pro server iDNES.cz.

Náckové jí tedy nevadí. A, jak vidno, nevadí jí ani kriminálníci, za předpokladu, že jsou "bílí".

svovoda-preje-bartove.png

Rasistům však nejde o diskusi a řešení věcí, jak víme i z historických zkušeností, ale o nabytí moci, které jim umožní naplňovat svou zvrhlou ideologii. I v Duchcově je proto třeba nacisty vykázat nazpět na okraj společnosti, jelikož mezi slušné lidi prostě nepatří. A již vůbec ne, když jde o nácky a kriminálníky zároveň. Naopak je třeba pokusit se utvořit platformu, kde spolu budou hovořit normální lidé, "bílí" i "černí". Ti se mezi sebou dříve či později vždy nějak domluví.

Dufek v pravém světle

Podívejme se na i protagonistu duchcovské DSSS Jana Dufka blíže. Začněme ukázkami jeho názorů z jeho facebookového profilu:

  • V dnešní době je to uplně jedno zda cikáni nebo muslimové .Bílá rasa umírá.už není tak vznešená a hrdá a to jen díky humanistům a pseudoochráncům.jak dlouho ještě bude trvat tato doba temna??
jan-dufek_2.jpg
  • zkuste někdo volit toho ŽIDA FIŠERA !!!
  • nechápu jak někdo může mít v oblíbených toho cigoše rytmuse a tu píču rolinsovou !!??
jan-dufek-3_1.jpg
  • Haha už vím jak ty cigose z Duxu dostanem (nápis nad fotografií výbuchu).
    Jiří Fišer na to reaguje: Tak by ses mohl o pár raketek rozdělit
    Dufek odpovídá: Fišo velmi rád jedno balení raketek do každého města.
    Fišer: Pokud jedno balení značí plnou B52ku
jan-dufek-2_4.jpg

Podrobněji Antifa.cz informuje o neonacistické příslušnosti Jana Dufka v článku Oslavy v režii Jana Dufka z Duchcova, z ledna 2008:

duf_01_2.jpg
Severočech Jan Dufek hrdě ukazuje svou sbírku zbraní a tvrdí, že se chystá na takzvanou rasovou válku.

duf_04_2.jpg
Dufek v helmě s hákovým křížem. 

duf_05.jpg
Dufek, beránek Boží, který ztratil paměť.

dufo_01_1.jpg
Jan Dufek s Antonínem Nedvědem (uprostřed) z Národního odporu Praha (neonacistické hnutí), který byl zrovna v tu chvíli mimo vězení, kde za násilnou trestnou činnost obvykle pobývá.
dufek-big_5.jpg
Ani zde Dufek hákovým křížem (část je vidět vpravo) neopovrhl.

Přečteno: 5444x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Nacismus, Rasismus, Násilí z nenávisti, DSSSHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo