romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Dycky očkování! Petr Bažo, známý ze seriálu Most, vyzval Romy a Romky, aby se nechali očkovat proti koronaviru

5.11.2021 18:45

Petr Bažo, který je známý jako herec ze seriálu Most, vyzval Romy a Romky, aby se nechali očkovat proti onemocnění COVID-19. Bažo žije více jak čtvrtstletí na sídlišti Chanov, kde působí jako pracovník prevence kriminality a snaží se pomáhat romské komunitě.

"Dobrý den všem, jmenuju se Petr Bažo jsem z Chánova a chtěl bych vám všem doporučit očkování proti covidu," říká ve videu Petr Bažo.

"Já jsem očkovaný a spoustu lidí v Chánově také. Znám však také spoustu lidí nebo kamarádů, kteří měli těžký průběh onemocnění," dodává Bažo. "Jestli chcete, abychom byli všichni zdraví a mohli slavit takovou svatbu jako je dneska, tak se nechte očkovat! Dycky očkovat!" zakončuje výzvu Petr Bažo, když z dálky zaznívá hudba z romské svatby.

K očkování Romů a Romek již dříve vyzvaly i další romské osobnosti, například známý zpěvák Bertík Girga, romský aktivista Jozef Miker, Jaroslav Miko nebo Josef Stojka a celá řada dalších.

Ve čtvrtek 4. listopadu testy v Česku potvrdily 8419 nových případů onemocnění COVID-19. Je to třetí nejvyšší denní nárůst od konce března. Hospitalizovaných s prokázanou koronavirovou infekcí je 2489, nejvíc za poslední půlrok. Zhoršují se také statistiky úmrtí lidí s covidem. Ve středu jich zemřelo 40, nejvíc za jediný den od 6. května. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek pro Radiožurnál ve čtvrtek upřesnil, že většina nově nakažených není očkovaná.

Celkem bylo od začátku vakcinace v Česku podáno 12,4 milionu dávek. Ukončené očkování má přes 6,1 milionu lidí, u 318.362 z nich byla podána posilující dávka. Plně naočkovaných je podle údajů ministerstva zdravotnictví přes 57 procent všech obyvatel České republiky. V populaci od 12 let je naočkovaných 65,5 procenta lidí a mezi lidmi od 18 let 67,6 procenta.

Přečteno: 1240x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nemocnice, očkování, COVID-19, ChanovHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo