romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ekonom Pavel Kohout se rozešel s populistou Okamurou kvůli jeho protiromským výrokům

Praha, 18.9.2013 13:46, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Hnutí Úsvit nové demokracie přišlo o svého duchovního otce. Politický subjekt pojmenoval senátor Tomio Okamura po stejnojmenné knize ekonoma Pavla Kohouta. Autor ovšem nechce mít s populistou Okamurou nic společného. Vadí mu jeho slova o stěhování Romů do Indie. Okamura si nemyslí, že jde o totální rozchod. Informuje o tom server Týden.cz.

O knize Úsvit přímé demokracie ekonom Pavel Kohout tvrdí, že ji napsal jako "zoufalý dopis hozený v láhvi do moře v naději, že jej někdo najde". Teď zřejmě lituje, že pomyslnou láhev našel zrovna Tomio Okamura. Kohout se od Okamury distancoval, aby zamezil spekulacím o svém vztahu k hnutí Úsvit přímé demokracie.

"Ačkoli mě těší, že pan Okamura četl moji knihu a že se mu líbila do té míry, aby její název přejal do názvu svého hnutí, nemohu mu vyjádřit svoji podporu. Příčinou je několik nešťastných veřejných prohlášení pana Okamury," napsal ve svém prohlášení ekonom Kohout. Nechtěl uvést, o které výroky se jedná.

"Sdělil mi, že má problém s tím, jak chceme řešit problematiku nepřizpůsobivých občanů," uvedl k tomu podle iDnes.cz Okamura.

Senátor nadále považuje Kohouta za člověka, který má na většinu věcí stejný názor jako členové hnutí. Ekonom jim pomáhal s některými programovými body. "Je ovšem pod velkým tlakem svého okolí a to je v drtivé části pomýlené médii," sdělil Okamura. 

Z dřívějších Kohoutových textů vyplývá, že se Kohout s Okamurou rozešel, protože mu vadily jeho slovní výpady proti Romům. "Jeho krajně nešťastný výrok o podpoře vystěhovalectví Romů do Indie mu zjednal cejch laciného populisty," napsal dříve Kohout. "Žádný politik, za žádných okolností, nesmí ani žertem začít uvažovat o něčem podobném. Občan je občan, bez ohledu na okolnosti," dodal.

Okamura je znám mnoha svými protiromskými či populistickými výroky. V některých médiích si tím vysloužil posměšnou přezdívku Pitomio Okamura.

fk, Týden.cz, iDnes.cz
Přečteno: 1462x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Populismus, Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo