romea - logo
1. června 2020 (pondělí)
svátek má Laura
Loading
rozšířené vyhledávaní

Emil Voráč: Vládní opatření související s nákazou COVID-19 nás nezastavily, na ty nejchudší vyloučené lokality se dost zapomnělo.

30.4.2020 16:00

Tentokrát vám přinášíme rozhovor s ředitelem organizace Khamoro, Emilem Voráčem. V Chodově a okolí i přes situaci s šířením nákazy COVID-19 stále provozuje své komunitní služby a potravinovou banku. Jak v tomto stavu může fungovat komunitní práce a kontakt s klienty? Co a kdo pomáhá udržet provoz potravinové banky? A jaký výsledek přinesla komunitní práce v Chodově?

To vše dnes v rozhovoru Richarda Samka ROMEA TV. "V Chodově a blízkém okolí jsme jediní, co pomáhají. Vím, že město Chodov občas někomu poskytne potravinový balíček, ale lidé nám říkají, že jim poskytnuta pomoc nebyla, proto nás ve velkým a hromadně oslovují," říká v rozhovoru pro ROMEA TV ředitel organizace Khamoro Emil Voráč.

“Podařilo se nám tady s lidmi úspěšně zakončit náš projekt. Na jeho začátku tu bylo 93% nezaměstnaných lidí, teď jich je 90% zaměstnaných. Myslím, že je to hodně dobrý výsledek,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV Emil Voráč.

Muž kterého za celoživotní práci se sociálně slabými ocenila Nadace Karla Janečka v kategorii Laskavec, už pětadvacet let pomáhá Romům a nejen jim. Začínal pracovat na šachtě a později pracoval i jako chemik. Po revoluci založil Romský klub mezilidských vztahů a nyní vede obecně prospěšnou společnost Khamoro.

Podívejte se na celý rozhovor dnes ve 21:00 hodin na ROMEA TV.

Přečteno: 704x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Sociálně vyloučené lokality, KhamoroHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo