romea - logo
26. září 2022 (pondělí)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Emil Voráč: Vládní opatření související s nákazou COVID-19 nás nezastavily, na ty nejchudší vyloučené lokality se dost zapomnělo.

30.4.2020 16:00

Tentokrát vám přinášíme rozhovor s ředitelem organizace Khamoro, Emilem Voráčem. V Chodově a okolí i přes situaci s šířením nákazy COVID-19 stále provozuje své komunitní služby a potravinovou banku. Jak v tomto stavu může fungovat komunitní práce a kontakt s klienty? Co a kdo pomáhá udržet provoz potravinové banky? A jaký výsledek přinesla komunitní práce v Chodově?

To vše dnes v rozhovoru Richarda Samka ROMEA TV. "V Chodově a blízkém okolí jsme jediní, co pomáhají. Vím, že město Chodov občas někomu poskytne potravinový balíček, ale lidé nám říkají, že jim poskytnuta pomoc nebyla, proto nás ve velkým a hromadně oslovují," říká v rozhovoru pro ROMEA TV ředitel organizace Khamoro Emil Voráč.

“Podařilo se nám tady s lidmi úspěšně zakončit náš projekt. Na jeho začátku tu bylo 93% nezaměstnaných lidí, teď jich je 90% zaměstnaných. Myslím, že je to hodně dobrý výsledek,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV Emil Voráč.

Muž kterého za celoživotní práci se sociálně slabými ocenila Nadace Karla Janečka v kategorii Laskavec, už pětadvacet let pomáhá Romům a nejen jim. Začínal pracovat na šachtě a později pracoval i jako chemik. Po revoluci založil Romský klub mezilidských vztahů a nyní vede obecně prospěšnou společnost Khamoro.

Podívejte se na celý rozhovor dnes ve 21:00 hodin na ROMEA TV.

Přečteno: 1312x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Sociálně vyloučené lokality, KhamoroHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo