romea - logo
30. října 2020 (pátek)
svátek má Tadeáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Emil Voráč: Vládní opatření související s nákazou COVID-19 nás nezastavily, na ty nejchudší vyloučené lokality se dost zapomnělo.

30.4.2020 16:00

Tentokrát vám přinášíme rozhovor s ředitelem organizace Khamoro, Emilem Voráčem. V Chodově a okolí i přes situaci s šířením nákazy COVID-19 stále provozuje své komunitní služby a potravinovou banku. Jak v tomto stavu může fungovat komunitní práce a kontakt s klienty? Co a kdo pomáhá udržet provoz potravinové banky? A jaký výsledek přinesla komunitní práce v Chodově?

To vše dnes v rozhovoru Richarda Samka ROMEA TV. "V Chodově a blízkém okolí jsme jediní, co pomáhají. Vím, že město Chodov občas někomu poskytne potravinový balíček, ale lidé nám říkají, že jim poskytnuta pomoc nebyla, proto nás ve velkým a hromadně oslovují," říká v rozhovoru pro ROMEA TV ředitel organizace Khamoro Emil Voráč.

“Podařilo se nám tady s lidmi úspěšně zakončit náš projekt. Na jeho začátku tu bylo 93% nezaměstnaných lidí, teď jich je 90% zaměstnaných. Myslím, že je to hodně dobrý výsledek,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV Emil Voráč.

Muž kterého za celoživotní práci se sociálně slabými ocenila Nadace Karla Janečka v kategorii Laskavec, už pětadvacet let pomáhá Romům a nejen jim. Začínal pracovat na šachtě a později pracoval i jako chemik. Po revoluci založil Romský klub mezilidských vztahů a nyní vede obecně prospěšnou společnost Khamoro.

Podívejte se na celý rozhovor dnes ve 21:00 hodin na ROMEA TV.

Přečteno: 987x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Sociálně vyloučené lokality, KhamoroHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo