romea - logo
9. srpna 2020 (neděle)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Emil Voráč: Vládní opatření související s nákazou COVID-19 nás nezastavily, na ty nejchudší vyloučené lokality se dost zapomnělo.

30.4.2020 16:00

Tentokrát vám přinášíme rozhovor s ředitelem organizace Khamoro, Emilem Voráčem. V Chodově a okolí i přes situaci s šířením nákazy COVID-19 stále provozuje své komunitní služby a potravinovou banku. Jak v tomto stavu může fungovat komunitní práce a kontakt s klienty? Co a kdo pomáhá udržet provoz potravinové banky? A jaký výsledek přinesla komunitní práce v Chodově?

To vše dnes v rozhovoru Richarda Samka ROMEA TV. "V Chodově a blízkém okolí jsme jediní, co pomáhají. Vím, že město Chodov občas někomu poskytne potravinový balíček, ale lidé nám říkají, že jim poskytnuta pomoc nebyla, proto nás ve velkým a hromadně oslovují," říká v rozhovoru pro ROMEA TV ředitel organizace Khamoro Emil Voráč.

“Podařilo se nám tady s lidmi úspěšně zakončit náš projekt. Na jeho začátku tu bylo 93% nezaměstnaných lidí, teď jich je 90% zaměstnaných. Myslím, že je to hodně dobrý výsledek,” říká v rozhovoru pro ROMEA TV Emil Voráč.

Muž kterého za celoživotní práci se sociálně slabými ocenila Nadace Karla Janečka v kategorii Laskavec, už pětadvacet let pomáhá Romům a nejen jim. Začínal pracovat na šachtě a později pracoval i jako chemik. Po revoluci založil Romský klub mezilidských vztahů a nyní vede obecně prospěšnou společnost Khamoro.

Podívejte se na celý rozhovor dnes ve 21:00 hodin na ROMEA TV.

Přečteno: 832x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Sociálně vyloučené lokality, KhamoroHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo