romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Europoslanec Tomáš Zdechovský reaguje na protiromské útoky v EP: Romové nemají politické zastoupení, je třeba ukazovat i pozitivní příklady

8.4.2017 9:55

Podle poslance Evropského parlamentu Tomáše Zdechovského je potřeba si připomínat Mezinárodní den Romů. Uvedl to v debatě k Mezinárodnímu dni Romů, která proběhla v Evropské parlamentu ve čtvrtek 6. dubna 2017. Reagoval tak na protiromské útoky některých rasistických europoslanců.

"Tahle debata ukazuje, jak je potřeba si tento romský den připomínat," uvedl Tomáš Zdechovský, který je v Evropském parlamentu poslancem za KDU-ČSL. Zdechovský pracoval čtyři roky jako streetworker s Romy. "Je zajímavé vidět, jak se jejich kultura a jejich soužití s majoritní skupinou v české společnosti výrazným způsobem mění. Romové jsou jiní a o tom je tato debata. My musíme připomínat tuhle jinakost," uvedl dále Zdechovský, který připustil, že Romové mají problémy jako jsou drogy nebo kriminality. Podle něj je však nutné si klást otázku proč k tomu odchází a jak to můžeme změnit.

"V Evropské unii žije několik milionů Romů, možná více jak některých národností, které mají zastoupení v Evropském parlamentu, ale nemají svůj hlas. Kolik europoslanců je tady romské národnosti. Kolik lidí z romské komunity se tady prosadilo. Kolik lidí z romské komunity má schopnost studovat? ptá se Tomáš Zdechovský.

"Můžeme nadávat a můžeme ukazovat příklady toho, že má někdo mercedes a někdo nechává děti běhat po ulici, ale proč neukážeme příklady Romů kteří pracují jako policisté, kteří pracují jako právníci, kteří pracují jako lékaři, kteří chodí v Itálii otírat zadky italským důchodcům," reagoval na protiromské útoky některých europoslanců a ptal se jich proč zmiňují pouze negativa a neuvedou i pozitivní příklady. "Proč nehovoříte o Romech, které jsou zapojeni do normálního pracovního procesu a tvoří společnost," dodal na závěr Tomáš Zdechovský.

Přečteno: 3498x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Mezinárodní den Romů, Evropský parlamentHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo