romea - logo
27. května 2020 (středa)
svátek má Valdemar
Loading
rozšířené vyhledávaní

Extremisté se 21. září chystají do Přerova, plánují pochod

Přerov, 2.8.2013 16:47, (ROMEA)
Ilustrační Foto: archiv Romea.cz
Ilustrační Foto: archiv Romea.cz

Do Přerova se znovu chystají pravicoví radikálové, kteří ulicemi města budou pochodovat v sobotu 21. září. Novinářům to dnes řekl tajemník přerovského magistrátu Jiří Bakalík. Extremisté se naposledy sjeli do Přerova letos v květnu, do města tehdy dorazily tři stovky účastníků.

Organizátoři zářijový pochod nazvali "Protest proti kriminalitě, porušování zákonů ze strany policie a za práva všech slušných občanů této země", přičemž očekávají účast zhruba stovky lidí. Pochod magistrátu nahlásil muž, který podobnou akci o víkendu pořádá ve Vítkově. Protestní pochod ve Vítkově podle serveru Romea.cz místní radnici oznámil Pavel Matějný, bývalý exponent Dělnické strany a nyní funkcionář nového uskupení Čeští lvi.

Zářijový pochod v Přerově povede stejnou trasou jako předchozí akce extremistů. Přerovská radnice už připravuje tým svých terénních pracovníků, kteří budou společně s policí monitorovat situaci v ulicích Přerova. Akce má začít v 15:00 a konec je naplánován na 18:00.

Radnice podle Bakalíka nemá možnost pochod zakázat, protože oznámení o jeho konání není namířeno vůči žádné menšině. "Pořadatelé těchto akcí si velmi hlídají, aby nám nedali důvod je nepovolit," podotkl Bakalík.

Zářijová akce bude v Přerově už třetím pochodem extremistů, kteří v předchozích letech v tomto městě s početnou romskou menšinou zároveň pořádali dvě protestní shromáždění. V květnu do Přerova dorazily tři stovky pravicových radikálů, v roce 2011 jich bylo 200 a o dva roky dříve se demonstrace účastnilo zhruba 700 lidí. Akce tehdy skončila bitkou s policií.

Přečteno: 1645x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, Pochod, Extremismus, PřerovHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo