romea - logo
16. srpna 2022 (úterý)
svátek má Jáchym

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Extremisté z DSSS budou opět provokovat v Duchcově

Duchcov, 28.3.2014 10:33, (ROMEA)
Agresivní neonacisté, příznivci DSSS, napadli 22. 6. 2013 v Duchcově policisty kameny a lahvemi. Poilcie proti nim zasáhla obušky, slzným plynem, použila i vodní dělo (FOTO: Jiří Šlemar)
Agresivní neonacisté, příznivci DSSS, napadli 22. 6. 2013 v Duchcově policisty kameny a lahvemi. Poilcie proti nim zasáhla obušky, slzným plynem, použila i vodní dělo (FOTO: Jiří Šlemar)

S prvními teplejšími dny do ulic severočeského Duchcova opět míří extremisté z Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Neonacisté budou v sobotu 29. 3. 2014 protestovat proti spolku Konexe a také proti podle nich nízkým trestům, které nedávno vynesl soud za loňské napadení manželského páru. Aktivisté spolku Konexe během pochodu podpoří místní romské rodiny.

"Jedná se o protestní shromáždění s následnou společnou procházkou v Duchcovských ulicích. Protest je namířen proti občanskému sdružení Konexe, které si stejně jako loni bezdůvodně blokuje Duchcovské ulice. Po nepochopitelných rozsudcích Krajského soudu v Ústí nad Labem, jsme se rozhodli naši akci spojit zároveň i s protestem proti nepřiměřeně nízkým trestům pro cikánské útočníky z Duchcova," píší organizátoři z DSSS na Facebooku.

Shromáždění a pochod ohlásil vůdce místní buňky DSSS Jindřich Svoboda, který protiromská a násilní shromáždění organizoval minulý rok. Na svém facebookovém profilu navíc zveřejňoval rasistické statusy.

Podle oficiálních stránek města mají neonacisté ohlášenou trasu přes ulice Míru, Skladištní, Havířská, Studniční, Bratří Čapků, Svatopluka Čecha, Husova, nám. Legií, nám. Republiky a nám. Jiřího z Poděbrad. Začátek i konec pochodu by měl být na náměstí Republiky.

Podle spolku Konexe budou neonacisté pochodovat přímo pod okny romských rodin, kterým chtějí aktivisté v sobotu poskytnout podporu. "Místní romské komunitě poskytneme pychosociální, organizační, bezpečnostní, mediální a spirituální podporu, stejně jako jsme u udělali u všech protiromských demonstrací, které se ve městě odehrály v minulosti. Všechny naše aktivisty jsou zaměřeny ke snížení napětí, uklidnění situace a podpoře a ochraně obětí nenávisti," uvedl Miroslav Brož. Podle něj uspořádají aktivisté pro romské děti dětský den.

"V sobotu 29. 3. nepostavíme pódium jako obvykle, nebudeme mít hudbu, ani projevy. Romové v Duchcově čelí obrovskému tlaku, aby během sobotní demonstrace zůstali pasivní, schovali se nebo odjeli z města. Loňská série demonstrací vyvolala mezi duchcovskými Romy vlnu emigrací do Velké Británie, mnoho romských rodin z Duchcova prostě uteklo," dodal Jozef Miker.

VIDEO Z LOŇSKÝCH NÁSILNÝCH PROTIROMSKÝCH POCHODŮ

Přečteno: 1628x
 

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Duchcov, Rasismus, Pochod, DemonstraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo