romea - logo
28. února 2020 (pátek)
svátek má Lumír
Loading
rozšířené vyhledávaní

Extremisté z DSSS štvali proti uprchlíkům. Policie zajistila skoro stovku jejich odpůrců

2.11.2015 12:06
Několik stovek příznivců DSSS štvalo 31. 10. 2015 v Olomouci proti uprchlíkům. Na podporu uprchlíků se na stejném místě sešlo asi 100 lidí. (FOTO: Repro YouTube.com, koláž: Romea.cz)
Několik stovek příznivců DSSS štvalo 31. 10. 2015 v Olomouci proti uprchlíkům. Na podporu uprchlíků se na stejném místě sešlo asi 100 lidí. (FOTO: Repro YouTube.com, koláž: Romea.cz)

Několik stovek odpůrců imigrace a také příznivců extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti se v sobotu odpoledne sešlo na Horním náměstí v Olomouci na demonstraci proti přijímání uprchlíků a za vystoupení z Evropské unie. Proti shromáždění protestovala skupina si 100 lidí, kteří naopak vyjadřovali uprchlíkům podporu. Informoval o tom server iDNES.cz.

Již před začátkem protiuprchlické akce se na náměstí začala scházet i skupina lidí s transparenty parodujícími hesla odpůrců imigrace i protestujícími proti nesnášenlivosti k migrantům. Ti měli v rukou transparenty a vlajky s logem Strany zelených a v rukou například hesla "Uprchlíků se nebojím, bojím se vás", "Uprchlíci za válku nemohou" nebo "Jsem potomek uprchlíka a jsem na to hrdá" a podobně.

Oba tábory od sebe oddělil kordon těžkooděnců a tak došlo jen na verbální útoky. Odpůrci uprchlíků směrem ke skupince skandovali „Zfetované svině“ či „Nic než národ“ společně s mnohem ostřejší výkřiky. Podporovatelé uprchlíků se omezili hlavně na pískání píšťalkami.

Policie zaznamenala během shromáždění DSSS dva incidenty. "Během akce došlo ze strany odpůrců shromáždění ke dvěma incidentům. V prvním případě došlo k vhození pyrotechniky (dýmovnice) do shromáždění. Ve druhém případě mladík shodil ze stativu reprobednu," uvedl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. "V souvislosti s prvním incidentem byly zajištěny dvě osoby a s druhým incidentem byla zajištěna jedna osoba. Všichni tři mladíci byli převezení na obvodní oddělení k provedení policejních úkonů. Oba incidenty jsou řešeny v rovině přestupku, a to proti majetku a právu shromažďovacímu, dodal Bednařík.

Vandas mezitím bez reakce policistů štval proti uprchlíkům například slovy: "Nepřejeme si, aby imigrační paraziti zaplevelovali naši krásnou zemi," hřímal vůdce DSSS a útočil i proti podporovatelům uprchlíků. "Všechny tyto lidi si musíme pamatovat, až přijde den zúčtování" nebo "Odrodilce deportujeme na okraj společnosti".

Trasa pochodu, který byl naplánován po shromáždění na náměstí, musela být změněna, protože 100 odpůrců nenávisti původní trasu zablokovalo.

"V souvislosti s pochodem bylo provedeno hromadné zajištění 98 osob z řad odpůrců shromáždění, které se pokusily zamezit průchodu pochodu na ulici Opletalova, kterou po celé šíři zablokovaly, a tímto se dopustily přestupku na základě zákona o právu shromažďovacím," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík.

"Celkem se shromáždění účastnilo kolem 550 osob. Z řad odpůrců 101 osob. Do akce bylo nasazeno přes sto policistů ze všech služeb a městská policie," shrnul na závěr Bednařík.

VIDEO

Přečteno: 1093x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Xenofobie, Demonstrace, Nenávist, DSSSHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo