romea - logo
6. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřiška

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Facebooková stránka Romové České republiky volí: Kdo z Romů hraje v pořadu TV Prima "Policie v akci", je zrádce

29.6.2020 12:51
Foto je z facebookové stránky Romové-České republiky-volí.
Foto je z facebookové stránky Romové-České republiky-volí.

Na facebookových romských stránkách se opět píše o TV Prima a jejím pořadu Policie v akci. A to opět nepochvalně.

"Dnes jsem po dlouhé době opět viděl na TV Prima, pořad Policie v akci - úplně jsem se zhrozil. Ten pořad jsem viděl asi jen dvakrát a pokaždé tam jsou Romové vyobrazeni jako ta největší zvěř, kradou mobilní telefony, přepadávají s noži ženu, atd.," píše anonymně provozovatel stránky Romové-České republiky-volí.

Nepochybuje o tom, že se takové věci dějí. Skoro ve všech případech to podle něj mají na svědomí "romští feťáci závislí na drogách, na které my ostatní Romové nejsme samozřejmě vůbec pyšní! ALE je tu to ale! Jaký ten pořad má smysl? Vyvolávat ještě větší nevraživost u majority? Ono je málo feťáků, vrahů a pedofilů u majority aby je TV Prima ukazovala?. Účel je jasný, neustále majoritu utvrzovat v tom že se my Romové nezlepšíme, že jsme jenom kriminálníci."

Prima podle autora vůbec nemyslí na to, jakou nenávist u některých bezmozků a rasistů přiživují - nenávist tak velkou, že občas ti ubožáci vezmou zápalnou láhev a jdou zapálit romské obydlí! 

Poté dává autor příklad z filmového svět: "Kdysi jsem slyšel nebo někde četl, že když se natáčel film RAMBO II se Silvestrem Stallonem, kde Rambo zabíjel ve Vietnamu, odmítli v tom filmu Vietnamci z hrdosti hrát, a režisér musel hledat herce hrající Vietnamce v Kambodži a na Filipínách. U nás stačí mrzký mini-honorář, pár špinavých stovek a Rom ztratí ROMIPEN a bude klidně ze sebe dělat socku nebo degeše a ještě si o sobě bude myslet že je hvězda, přitom zostudí svou matku i otce, svojí rodinu a všechny Romy."

Proto je přesvědčen, že každý další Rom, který bude v tomto pořadu TV Prima hrát, je zrádce.

Přečteno: 2082x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Prima TV, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo