romea - logo
19. srpna 2019 (pondělí)
svátek má Ludvík
Loading
rozšířené vyhledávaní

Fanoušci neonacistické kapely Ortel zaútočili na dva cizince, kteří je obsluhovali v restauraci

Plzeň, 12.11.2014 16:31, (ROMEA)
Asi 150 neonacistů se 24.8. 2013 sešlo na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod, úplně vlevo frontman neonacistické kapely Ortel (Zdroj: csaf.cz)
Asi 150 neonacistů se 24.8. 2013 sešlo na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod, úplně vlevo frontman neonacistické kapely Ortel (Zdroj: csaf.cz)

Během sobotního večera se několik fanoušků neonacistické kapely Ortel, rozhodlo navštívit místní restauraci Wei Wei, označovanou jako vietnamskou. Fanoušci měli namířeno na koncert, který se konal ve 100 metrů vzdáleném společenském sále Restaurace Alfa, ale ještě před odchodem z restaurace zaútočili na její obsluhu.

Podle serveru krimi-plzen.cz fanoušci nejdříve vyvolali hádku s obsluhující číšnicí a následně ji fyzicky napadli. Její přítel, také cizinec, jí přiběhl na pomoc. Několik mladíků se na něj ale vrhlo a zmlátilo ho tak, že musel být ošetřen v nemocnici. Útočníci se pak odešli bavit na blízký koncert skupiny Ortel.

"Ve věci napadení dvou osob, ženy (31) a muže (36), jsou zahájeny úkony trestního řízení pro přečin výtržnictví a ublížení na zdraví. Obě napadené osoby musely vyhledat lékařskou pomoc a byly ošetřeny v Plzeňské nemocnici. V průběhu šetření byly v sobotu vyzvány k podání vysvětlení 3 osoby, které byly po vyslechnutí propuštěny na svobodu," uvedla pro server Romea.cz policejní tisková mluvčí Jana Tomková. Případ nyní vyšetřují policisté obvodního oddělení Plzeň – střed.

Lídr skupiny Ortel se od napadení obsluhy restaurace distancoval.

Kapela Ortel se dlouhodobě prezentuje jako "rocková", avšak xenofobní texty, prokazatelná propojenost s neonacistickou scénou, včetně podpory DS i DSSS, nebo přímá účast na protiromském pochodu v Plzni vypovídají o jejím skutečném zaměření.

Přečteno: 2057x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Rasismus, Islamofobie, Hudba, Plzeň, Policie, Vietnam, Vietnamci, Násilí, Napadení, ÚtokHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo