romea - logo
8. prosince 2019 (neděle)
svátek má Květoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Fanoušci neonacistické kapely Ortel zaútočili na dva cizince, kteří je obsluhovali v restauraci

Plzeň, 12.11.2014 16:31, (ROMEA)
Asi 150 neonacistů se 24.8. 2013 sešlo na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod, úplně vlevo frontman neonacistické kapely Ortel (Zdroj: csaf.cz)
Asi 150 neonacistů se 24.8. 2013 sešlo na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod, úplně vlevo frontman neonacistické kapely Ortel (Zdroj: csaf.cz)

Během sobotního večera se několik fanoušků neonacistické kapely Ortel, rozhodlo navštívit místní restauraci Wei Wei, označovanou jako vietnamskou. Fanoušci měli namířeno na koncert, který se konal ve 100 metrů vzdáleném společenském sále Restaurace Alfa, ale ještě před odchodem z restaurace zaútočili na její obsluhu.

Podle serveru krimi-plzen.cz fanoušci nejdříve vyvolali hádku s obsluhující číšnicí a následně ji fyzicky napadli. Její přítel, také cizinec, jí přiběhl na pomoc. Několik mladíků se na něj ale vrhlo a zmlátilo ho tak, že musel být ošetřen v nemocnici. Útočníci se pak odešli bavit na blízký koncert skupiny Ortel.

"Ve věci napadení dvou osob, ženy (31) a muže (36), jsou zahájeny úkony trestního řízení pro přečin výtržnictví a ublížení na zdraví. Obě napadené osoby musely vyhledat lékařskou pomoc a byly ošetřeny v Plzeňské nemocnici. V průběhu šetření byly v sobotu vyzvány k podání vysvětlení 3 osoby, které byly po vyslechnutí propuštěny na svobodu," uvedla pro server Romea.cz policejní tisková mluvčí Jana Tomková. Případ nyní vyšetřují policisté obvodního oddělení Plzeň – střed.

Lídr skupiny Ortel se od napadení obsluhy restaurace distancoval.

Kapela Ortel se dlouhodobě prezentuje jako "rocková", avšak xenofobní texty, prokazatelná propojenost s neonacistickou scénou, včetně podpory DS i DSSS, nebo přímá účast na protiromském pochodu v Plzni vypovídají o jejím skutečném zaměření.

Přečteno: 2074x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Rasismus, Islamofobie, Hudba, Plzeň, Policie, Vietnam, Vietnamci, Násilí, Napadení, ÚtokHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo