romea - logo
26. ledna 2020 (neděle)
svátek má Zora
Loading
rozšířené vyhledávaní

Fanoušci neonacistické kapely Ortel zaútočili na dva cizince, kteří je obsluhovali v restauraci

Plzeň, 12.11.2014 16:31, (ROMEA)
Asi 150 neonacistů se 24.8. 2013 sešlo na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod, úplně vlevo frontman neonacistické kapely Ortel (Zdroj: csaf.cz)
Asi 150 neonacistů se 24.8. 2013 sešlo na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod, úplně vlevo frontman neonacistické kapely Ortel (Zdroj: csaf.cz)

Během sobotního večera se několik fanoušků neonacistické kapely Ortel, rozhodlo navštívit místní restauraci Wei Wei, označovanou jako vietnamskou. Fanoušci měli namířeno na koncert, který se konal ve 100 metrů vzdáleném společenském sále Restaurace Alfa, ale ještě před odchodem z restaurace zaútočili na její obsluhu.

Podle serveru krimi-plzen.cz fanoušci nejdříve vyvolali hádku s obsluhující číšnicí a následně ji fyzicky napadli. Její přítel, také cizinec, jí přiběhl na pomoc. Několik mladíků se na něj ale vrhlo a zmlátilo ho tak, že musel být ošetřen v nemocnici. Útočníci se pak odešli bavit na blízký koncert skupiny Ortel.

"Ve věci napadení dvou osob, ženy (31) a muže (36), jsou zahájeny úkony trestního řízení pro přečin výtržnictví a ublížení na zdraví. Obě napadené osoby musely vyhledat lékařskou pomoc a byly ošetřeny v Plzeňské nemocnici. V průběhu šetření byly v sobotu vyzvány k podání vysvětlení 3 osoby, které byly po vyslechnutí propuštěny na svobodu," uvedla pro server Romea.cz policejní tisková mluvčí Jana Tomková. Případ nyní vyšetřují policisté obvodního oddělení Plzeň – střed.

Lídr skupiny Ortel se od napadení obsluhy restaurace distancoval.

Kapela Ortel se dlouhodobě prezentuje jako "rocková", avšak xenofobní texty, prokazatelná propojenost s neonacistickou scénou, včetně podpory DS i DSSS, nebo přímá účast na protiromském pochodu v Plzni vypovídají o jejím skutečném zaměření.

Přečteno: 2081x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Rasismus, Islamofobie, Hudba, Plzeň, Policie, Vietnam, Vietnamci, Násilí, Napadení, ÚtokHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo