romea - logo
14. července 2020 (úterý)
svátek má Karolína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Fanoušci neonacistické kapely Ortel zaútočili na dva cizince, kteří je obsluhovali v restauraci

Plzeň, 12.11.2014 16:31, (ROMEA)
Asi 150 neonacistů se 24.8. 2013 sešlo na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod, úplně vlevo frontman xenofobní kapely Ortel (Zdroj: csaf.cz)
Asi 150 neonacistů se 24.8. 2013 sešlo na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod, úplně vlevo frontman xenofobní kapely Ortel (Zdroj: csaf.cz)

Během sobotního večera se několik fanoušků neonacistické kapely Ortel, rozhodlo navštívit místní restauraci Wei Wei, označovanou jako vietnamskou. Fanoušci měli namířeno na koncert, který se konal ve 100 metrů vzdáleném společenském sále Restaurace Alfa, ale ještě před odchodem z restaurace zaútočili na její obsluhu.

Podle serveru krimi-plzen.cz fanoušci nejdříve vyvolali hádku s obsluhující číšnicí a následně ji fyzicky napadli. Její přítel, také cizinec, jí přiběhl na pomoc. Několik mladíků se na něj ale vrhlo a zmlátilo ho tak, že musel být ošetřen v nemocnici. Útočníci se pak odešli bavit na blízký koncert skupiny Ortel.

"Ve věci napadení dvou osob, ženy (31) a muže (36), jsou zahájeny úkony trestního řízení pro přečin výtržnictví a ublížení na zdraví. Obě napadené osoby musely vyhledat lékařskou pomoc a byly ošetřeny v Plzeňské nemocnici. V průběhu šetření byly v sobotu vyzvány k podání vysvětlení 3 osoby, které byly po vyslechnutí propuštěny na svobodu," uvedla pro server Romea.cz policejní tisková mluvčí Jana Tomková. Případ nyní vyšetřují policisté obvodního oddělení Plzeň – střed.

Lídr skupiny Ortel se od napadení obsluhy restaurace distancoval.

Kapela Ortel se dlouhodobě prezentuje jako "rocková", avšak xenofobní texty, prokazatelná propojenost s neonacistickou scénou, včetně podpory DS i DSSS, nebo přímá účast na protiromském pochodu v Plzni vypovídají o jejím skutečném zaměření.

Přečteno: 2098x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Rasismus, Islamofobie, Hudba, Plzeň, Policie, Vietnam, Vietnamci, Násilí, Napadení, ÚtokHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo