romea - logo
3. dubna 2020 (pátek)
svátek má Richard
Loading
rozšířené vyhledávaní

Fanoušci Spartaku Moskva rasisticky uráželi petrohradského Hulka

Moskva, 1.10.2014 14:42, (ROMEA)
Fanoušci Spartaku Moskva (Ilustrační FOTO: Wikimedia Commons)
Fanoušci Spartaku Moskva (Ilustrační FOTO: Wikimedia Commons)

Brazilský útočník Hulk z Petrohradu se v sobotním utkání ruské ligy proti Spartaku Moskva stal terčem rasistických pokřiků hostujících fanoušků. Svazový delegát popsal dva incidenty v zápisu o utkání a disciplinární komise případ vyšetřuje.

Sám Hulk novinářům řekl, že během zápasu několikrát slyšel opičí skřeky na svou adresu od velkého počtu moskevských fanoušků. "Považuji to za urážku pro mne i pro můj klub," prohlásil po bezbrankové remíze.

Ruský fotbal tak v krátké době vyšetřuje další podobný případ. Minulý týden dostal konžský hráč Christopher Samba z Dynama Moskva trest na dvě utkání za to, že vulgárním gestem zareagoval na rasistické urážky z hlediště. Za ty má Torpedo Moskva částečně uzavřený stadion na příští domácí zápas.

Fotbalisté CSKA Moskva zase v úterý nastoupili v Lize mistrů proti Bayernu Mnichov na prázdném stadionu. UEFA je potrestala za rasistické symboly v hledišti při prosincovém utkání na hřišti Viktorie Plzeň.

Přečteno: 892x
 

Kam dál:

Štítky:  

fotbal, Kopaná, Rasismus, RuskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo