romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Federace židovských obcí je znepokojena, že by se do Rady ČT mohl dostat Pavel Černocký, jenž se podle ní dopustil antisemitského výroku

24.3.2021 15:21
Takto vidí Pavel Černocký sám sebe, na vlajce americké konfederace, která bojovala za zachování otroctví. Foto: Facebooková stránka Černockého
Takto vidí Pavel Černocký sám sebe, na vlajce americké konfederace, která bojovala za zachování otroctví. Foto: Facebooková stránka Černockého

Federace židovských obcí v České republice (FŽO ČR) je znepokojena, že do užšího výběru osob, ze kterých bude Poslanecká sněmovna volit nové členy Rady České televize, postoupil i Pavel Černocký. FŽO ČR to píše na svém webu.

"Tento kandidát v rozhovoru pro Parlamentní listy z 3. března 2020 uvedl: ,Bojím se vlády židoliberálů´, nikým nevolených, ale disponujících obrovským kapitálem.“ Je to výrok, který naplňuje znaky definice antisemitismu, přijaté Poslaneckou sněmovnou, a jen dokresluje obecnější názorové ukotvení Pavla Černockého, jak je prezentuje v různých médiích. Federace židovských obcí v České republice považuje Pavla Černockého za zcela nevhodného kandidáta pro volbu člena Rady České televize, končí FŽO své prohlášení.

Celý výrok Černockého ze zmiňovaného rozhovoru zní takto: "Bojím se vlády židoliberálů, nikým nevolených, ale disponujících obrovským kapitálem. Bojím se ovládnutí USA takzvanou neviditelnou organizací »Deep State«. Proto fandím Trumpovi. Bojím se zlé moci Sorose. Ten se pokoušel ovládnout i naši zemi. Havel mu to byl ochoten umožnit, ale Klaus to naštěstí zarazil. Doufám a věřím ve zdravý rozum našich občanů.“

Deep State patří ke konspiračním  teoriím, kterým věří a které šíří příznivci Donalda Trumpa z extremistických organizací v čele s QAnon. Deep state má být všemocná utajovaná struktura nikým nevolených státních úředníků, různých institucí a samozřejmě i hlavních médií. Podle extremistů z QAnon jsou veřejnými tvářemi deep state Hillary Clintonová, Barack Obama, George Sorose či nejnověji Billy Gates, který prý chce všem vložit do mozku čip, jímž by nás ovládal, případně jej vložit do těla při očkování proti Covidu 19.

Černockým se zabývá i server Manipulátoři.cz. Tento kandidát do Rady ČT je krom jiného i komentátorem velmi pochybného serveru Neviditelný pes, který provozuje spisovatel Ondřej Neff. Černocký zde sám říká, že není příznivcem demokracie.  

„Jsou zde přece i jiné civilizované národy, které prostě žijí jinak. Mám na myslí třeba prudce expandující Čínu anebo Rusko. Čína roste mnohokrát rychleji než celá EU. Rusko nezlomily ani sankce Evropské unie. (…) Zatím vládne názor, že demokracie sice není ideální, ale nic lepšího nebylo vymyšleno. Ale kdo ví? Ono to vypadá, že demokracie nemusí být tím ideálním způsobem jak spravovat stát. Kam nás tahle demokracie zavedla, vidíme dnes a denně v západní Evropě. Rozvrat, chaos, likvidace práv původních obyvatel,“  napsal Černocký  vloni v březnu.

Černocký nemá rád publicistické pořady ČT, které jako jedny z mála rozkrývají politické a další kauzy. "Těším se na dobu, kdy nové vedení televize vyrazí lidi jako Fridrichová, Šámal, Wolner a Rosí. Tak snad po příštích volbách (…) Televize má informovat, přinášet všechny zprávy, a ne je selektovat podle osobní politické orientace vedení. Pořady jako Newsroom ČT24 anebo 168 hodin, to není zpravodajství, ale ideologická masírka a odporná manipulace,“  řekl Černocký v rozhovoru pro politický bulvár Parlamentní listy.

 

Přečteno: 973x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Česká televize, Antisemitismus, Konspirační teorie, USAHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo