romea - logo
27. května 2022 (pátek)
svátek má Valdemar

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Fenomenální klavírista Tomáš Kačo slavnostně zahájí české předsednictví EU

20.10.2021 10:46
Tomáš Kačo převzal 3. března 2019 cenu Jantar 2018 v kategorii interpret roku (FOTO: repro Youtube.com)
Tomáš Kačo převzal 3. března 2019 cenu Jantar 2018 v kategorii interpret roku (FOTO: repro Youtube.com)

České předsednictví EU v červenci příštího roku slavnostně zahájí klavírní virtuos Tomáš Kačo spolu s PKF - Prague Philharmonia. Servery HN a Aktuálně to zjistily z Registru smluv.

Během koncertu, který se uskuteční 8. července v Dvořákově síni v pražském Rudolfinu, zahraje Kačo vlastní novou skladbu, kterou složí speciálně pro toto vystoupení. Půjde o dílo „na objednávku pořadatele, o světovou premiéru“, stojí ve smlouvě v registru.

Celý slavnostní večer zakončí Modlitba pro Martu, píseň Marty Kubišové, která se stala symbolem jak během invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968, tak během listopadové revoluce v roce 1989. PKF - Prague Philharmonii bude dirigovat Jan Kučera.

Tomáš Kačo je fenomenální klavírista a hudebník. Na klavír se zpočátku učil hrát sám a jeho oblíbený citát, že „nejsilnější zbraní je vůle“ ho provedl přes všechny překážky i hranice. Za nimi totiž kromě jiného vystudoval prestižní univerzitu Berklee a v roce 2018 vyprodal slavnou Carnegie Hall. Ve stejném roce mu také vyšlo první CD s názvem My Home. Kromě nezlomné vůle mezi Tomášovy devizy patří především nesporná originalita: mix klasické, romské a jazzové hudby je dnes už jeho nezaměnitelnou značkou. 

Přečteno: 1181x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

EU, Předsednictví, Hudba, umělec, KoncertHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo