romea - logo
19. dubna 2021 (pondělí)
svátek má Rostislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Fero Fenič: Homosexualita je osobní mindrák pana prezidenta

14.8.2012 11:54
Fero Fenič, Zdroj: barrandov.tv
Fero Fenič, Zdroj: barrandov.tv

Dokumentarista Fero Fenič tvrdí, že "naše hlava státu napadá lidi, kteří na nikoho neútočí, nikoho neomezují, pouze mají radost, že jsou". Klause "napadl" i osobně: "Myslím, že jde spíš o osobní mindrák pana prezidenta. Moje celoživotní zkušenost je taková, že největší bojovníci proti jakékoli odlišnosti jsou ti, kteří ji sami mají.

Proti homosexualitě nejvíc bojuje církev, kde je přes třicet procent kněží homosexuálních. Mám pocit, jestli to takto není i na Hradě." Fenič ostře pokračuje dál: "Normální heterosexuální občan se tímto vůbec netrápí. Já v těchto řečech spatřuji velmi nebezpečný projev rasismu. Prezident nemusí s tou akcí souhlasit, podporovat ji či se jí účastnit. Ale proč ji takto veřejně odsuzovat? Je to opravdu velmi nebezpečné a já nevím, jestli by se tím neměl právně někdo zabývat, zda to není útok na demokracii. Všechny totality, se kterými máme zkušenosti, začínaly podobně."

Magazín Colour Planet na základě průzkumu názorů provedeného mezi stovkou občanů všech orientací sestavil v dubnu 2009 žebříček 15 homosexuálů, kteří mají největší vliv na česká média, politiku, kulturu a byznys, a Fero Fenič v něm obsadil třetí místo, po Jiřím Hromadovi a Janisi Sidovském. Magazín neuvedl, z čeho usuzuje na Feničovu sexuální orientaci, ale tvrdil, že do žebříčku kvůli respektu k soukromí nezařadil ty osobnosti, které se ke své odlišné orientaci nehlásí. Magazín zdůraznil, že Fenič v rámci své tvorby pravidelně podporuje gay a lesbickou minoritu - ať už sekcí Jiný břeh v rámci festivalu Febiofest, anebo v novém televizním cyklu České milování.

vrf, tyden.cz, wikipedia.cz
Přečteno: 2811x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Prague Pride, Prezident, Lidská práva, Xenofobie, LgbtHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo