romea - logo
3. dubna 2020 (pátek)
svátek má Richard
Loading
rozšířené vyhledávaní

Fiasko podvodníka Kohouta a senátora Čunka: Na jejich protiromskou demonstraci skoro nikdo nepřišel

Varnsdorf, 6.8.2012 22:30, (ROMEA)
Lukáš Kohout (FOTO: Lukáš Houdek)
Lukáš Kohout (FOTO: Lukáš Houdek)

Dnešní demonstrace, kterou svolal podvodník Lukáš Kohout a kam si pozval i senátora Jiří Čunka, známého především díky úplatkářské aféře a deportacemi Romů ze Vsetína, skončila naprostým fiaskem. Sešlo se na ní jen asi 40 lidí. Vloni pod vedením podvodníka chodily městem několik víkendů po sobě stovky protestujících.

Místní sice jsou se situací v místě stále nespokojení, nechtějí se ale už nechat vést podvodníkem Kohoutem. "Kdyby aspoň pořád neměnil názory, tak možná," nechal se slyšet muž stojící pod stromy dál od shromážděných lidí. Asi dvě desítky lidí si stěžovaly Čunkovi na situaci ve městě. "Pojďte nám dělat starostu," zaznívalo od nich.

Čunek bez jakýchkoliv důkazů tvrdil, že pracovat chce pouze pět procent Romů a kritizoval i současnou kampaň na odstraňování předsudků vůči Romům. „Ta kampaň mne opravdu neskutečně naštvala. Je to placené z veřejných peněz – a nestálo to málo. Peníze na reklamní kampaň považuji za vyhozené peníze," tvrdil opět bez toho, aby uvedl částku, za kterou byla kampaň realizována Čunek.

Pro malou účast se demonstranti ani nevydali na avizovaný pochod k domu místostarosty Josefa Poláčka (ODS) a panelovým domům v Kovářské ulici obývaných Romy. Naposledy se ve Varnsdorfu demonstrovalo v březnu letošního roku. Tehdy se tam sešlo 140 lidí, protestovali proti vzniku nových ghett v Kovářské a Pražské ulici.

Ve městech Šluknovského výběžku začaly demonstrace v srpnu loňského roku. Záminkou byla rvačka skupinky Romů a etnických Čechů v Rumburku. Na podporu etnických Čechů se sešlo několik stovek lidí. Protesty se posléze přesunuly do Varnsdorfu, kde se jejich pořádání ujal právě podvodník Kohout, který se dříve vydával za asistenta poslance Jana Kavana a létal za státní peníze po světě.

Při největší akci pochodovalo ulicemi Varnsdorfu 10. září loňského roku téměř tisíc lidí, od romských ubytoven je tehdy oddělovaly policejní kordony. Proti agresivnímu davu museli zasáhnout i policisté na koních a vodní dělo. Protestů se tehdy účastnili kromě místních i neonacisté a extremisté. Několik z nich bylo mezi shromážděnými i dnes, v davu se objevila vlajka Dělnické strany sociální spravedlnosti. Policie shromáždění sledovala ze zaparkovaného auta, zasahovat nemusela.

Přečteno: 1278x
 

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, Varnsdorf, Jiří ČunekHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo