romea - logo
19. září 2014 (pátek)
svátek má Zita
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

Finále prezidentské volby je tady. Volební místnosti v ČR se otevřely

Praha, 25.1.2013 14:07, (ROMEA)
Pražský hrad (FOTO: Anna Bekárková, Wikimedia Commons)
Pražský hrad (FOTO: Anna Bekárková, Wikimedia Commons)

V Česku začalo ve 14:00 finále prezidentských voleb. Lidé v něm do čela státu vyberou buď expremiéra Miloše Zemana, nebo vicepremiéra Karla Schwarzenberga. Výsledek by měl být znám do sobotního večera. Vítěz má složit prezidentský slib 8. března ve Vladislavském sále Pražského hradu.

Mezi první návštěvníky volebních místností budou hned po jejich otevření patřit Schwarzenberg, premiér a předseda ODS Petr Nečas nebo předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Za hodinu by měl mít odvoleno také Zeman. Mezi dnešní voliče mají patřit i prezident Václav Klaus nebo předsedové obou komor Parlamentu.

Lidé mohou volit dnes až do 22:00. Po noční přestávce bude 14.802 volebních místností v Česku znovu otevřeno v sobotu od 08:00 do 14:00. Pak začnou výsledky hlasování počítat volební komisaři, kteří je poté předají Českému statistickému úřadu ke zveřejnění na volebním webu.

První volební den v Česku začal podobně jako při prvním kole v době, kdy kvůli časovému posunu například na zastupitelských úřadech v Austrálii už skončil. Na americkém kontinentu, kde se začalo volit ve čtvrtek, se naopak připravují na zahájení druhého volebního dne. Ve Spojených státech a v Kanadě přišlo v první den hlasovat podle informací ČTK přes 320 lidí. Účast byla vyšší než před dvěma týdny, kdy k úvodnímu rozstřelu na severoamerickém kontinentu přišly dvě stovky lidí.

Zemana a Schwarzenberga poslalo před dvěma týdny do finále téměř 2,5 milionu voličů, přičemž hlasovat jich přišlo 5,2 milionu, tedy 61 procent.

Přečteno: 470x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Prezident, Prezidentské volbyHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoÚOOZ převzal případ žhářského útoku na policejní vůz. Může jít o levicový extremismus

Ústí nad Labem, 19.9.2014 15:16, (ROMEA)
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) převzal od ústeckých kriminalistů případ útoku na policejní auto z konce srpna. Potvrdilo to několik důvěrných policejních zdrojů, podle nichž by žhářský útok mohl souviset s levicovým extremismem. ÚOOZ nebude v této fázi případ nijak komentovat, řekl mluvčí útvaru Pavel Hanták.
 celý článek

--ilustrační foto--

Čtvrtý ročník udělování cen Roma Spirit 2014 již běží. Nominovat své favority můžete do konce září

3.7.2014 17:29
Zahajujeme Roma Spirit 2014 v České republice! Zasílejte nominace! Otevřená společnost, o.p.s. a Nadace Michaela Kocába vyhlašují 4. ročník cen Roma Spirit 2014 v České republice (původní název Gypsy Spirit).
 celý článek

Robin Siener 3. června 2014 přichází k brněnskému městskému soudu, který začal projednávat jeho projev na prvomájovém setkání extremistů v Brně v roce 2011. V pozadí neonacista Lukáš Stoupa z Klášterce nad Ohří, který v minulosti stál za neonacistickou buňkou Národního odporu V karlových Varech. (FOTO: ČTK)

Soud zprostil německého neonacistu obžaloby za jeho prvomájový projev v roce 2011 v Brně

Brno, 18.9.2014 22:24, (ROMEA-AKTUALIZACE)
Brněnský městský soud dnes zprostil německého neonacistu Robina Sienera obžaloby z hanobení národa, rasy a přesvědčení, jehož se podle státního zástupce dopustil v roce 2011 na prvomájové demonstraci Dělnické mládeže v Brně. Siener na setkání extremistů mluvil mimo jiné o multikulturním terorismu i o levné pracovní síle, která zaplavuje Evropu. Hrozily mu až dva roky vězení. Siener vinu odmítal.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění skrýt nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Ty pak budou viditelné jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Romea.cz ostatním uživatelům.

Další články z rubrikyRomano voďi

Romano voďi 12/2013

..
romea - logo