romea - logo
30. června 2022 (čtvrtek)
svátek má Šárka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Foldyna je na kandidátce Okamurovy SPD, musí to však ještě schválit předsednictvo hnutí

3.3.2020 11:59
Jaroslav Foldyna na setkání motorkářského proputinovského gangu Noční vlci zastrašuje aktivistu Martina Uhlíře. Foto archiv Romea.cz
Jaroslav Foldyna na setkání motorkářského proputinovského gangu Noční vlci zastrašuje aktivistu Martina Uhlíře. Foto archiv Romea.cz

Lídrem SPD pro podzimní krajské volby v Ústeckém kraji bude nejspíš učitel a zastupitel Teplic Zdeněk Kettner. Sobotní rozhodnutí delegátů krajské konference SPD ještě musí schválit předsednictvo hnutí. Na kandidátce SPD zřejmě bude i poslanec Jaroslav Foldyna, který před několika dny vystoupil z ČSSD. V sms zprávě o výsledcích krajské konference informoval předseda regionálního klubu SPD Ústeckého kraje Dominik Hanko.

"Pokud bude vše odsouhlaseno předsednictvem hnutí, bude na naší kandidátce i pan Foldyna. Do voleb půjdeme samostatně a cílíme na dvouciferné číslo v počtu mandátů," napsal Hanko.

Podle lídrů ČSSD byl Foldynův odchod ze strany očekávaný, protože se se sociálními demokraty už delší dobu názorově rozcházel. Foldyna se v posledním roce dostal s vedením strany do několika konfliktů. Svůj odchod zdůvodnil mimo jiné tím, že ČSSD se stala něčím, proti čemu původně vznikla.

Před čtyřmi lety získalo SPD-SPO v krajských volbách 6,07 procenta hlasů a v 55členném zastupitelstvu obsadilo pět křesel. Lídrem byl tehdy Petr Šmíd. V roce 2016 volby v Ústeckém kraji vyhrálo ANO. Získalo 20 mandátů, KSČM 13, ČSSD deset a do zastupitelstva se dostali ještě občanští demokraté se sedmi mandáty. Koalici uzavřeli komunisté se sociálními demokraty a SPD-SPO.

Přečteno: 918x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Extremismus, Svoboda a přímá demokracie (SPD)HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo