romea - logo
2. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Patricie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Fotbalista Pavel Horváth dokázal během zápasu se Spartou zklidnit rasisty mezi "fanoušky" Viktorie Plzeň

Plzeň, 19.8.2013 13:10, (ROMEA)
Pavel Horváth (FOTO: David Sedlecký, Wikimedia Commons)
Pavel Horváth (FOTO: David Sedlecký, Wikimedia Commons)

Plzeňský špílmachr Pavel Horváth během fotbalového zápasu se Spartou dokázal umlčet fanoušky svého klubu Viktorie Plzeň, kteří rasisticky hučeli na sparťanského obránce Costu. To nemohl Horváth nechat být. Informuje o tom server iSport.cz.

Hučení se ozývalo z plzeňských tribun ve 23. minutě utkání, poté, kdy Costa svedl tvrdý souboj s domácím Radimem Řezníkem. Sparťan se podle nich nechoval fér a rozhodli se to s ním vyřídit. Zvolili ovšem hodně nevhodný způsob, když hráče rasisticky uráželi. V tu chvíli k tribuně vystartoval Pavel Horváth, aby fandy umlčel, což se mu povedlo.

V kotli Sparty pro změnu bouchaly dělbuchy, hořely bengálské ohně, zapalovaly se dýmovnice, k vidění byl i otevřený oheň. Ve druhém poločase se situace vyhrotila natolik, že ve sparťanském sektoru musela zasáhnout policie. Až poté se hostující chuligáni zklidnili a závěr utkání už proběhl bez zbytečných nepřístojností.

„Raději tisíc dýmovnic a ohňů než rasisticky urážet hráče tmavé pleti,“ napsal deníku Sport v reakci na chování obou táborů jeden z fanoušků Milan Kábrt.

fk, iSport.cz
Přečteno: 2567x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, FotbalHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo