romea - logo
2. dubna 2020 (čtvrtek)
svátek má Erika
Loading
rozšířené vyhledávaní

Fotbalista Pavel Horváth dokázal během zápasu se Spartou zklidnit rasisty mezi "fanoušky" Viktorie Plzeň

Plzeň, 19.8.2013 13:10, (ROMEA)
Pavel Horváth (FOTO: David Sedlecký, Wikimedia Commons)
Pavel Horváth (FOTO: David Sedlecký, Wikimedia Commons)

Plzeňský špílmachr Pavel Horváth během fotbalového zápasu se Spartou dokázal umlčet fanoušky svého klubu Viktorie Plzeň, kteří rasisticky hučeli na sparťanského obránce Costu. To nemohl Horváth nechat být. Informuje o tom server iSport.cz.

Hučení se ozývalo z plzeňských tribun ve 23. minutě utkání, poté, kdy Costa svedl tvrdý souboj s domácím Radimem Řezníkem. Sparťan se podle nich nechoval fér a rozhodli se to s ním vyřídit. Zvolili ovšem hodně nevhodný způsob, když hráče rasisticky uráželi. V tu chvíli k tribuně vystartoval Pavel Horváth, aby fandy umlčel, což se mu povedlo.

V kotli Sparty pro změnu bouchaly dělbuchy, hořely bengálské ohně, zapalovaly se dýmovnice, k vidění byl i otevřený oheň. Ve druhém poločase se situace vyhrotila natolik, že ve sparťanském sektoru musela zasáhnout policie. Až poté se hostující chuligáni zklidnili a závěr utkání už proběhl bez zbytečných nepřístojností.

„Raději tisíc dýmovnic a ohňů než rasisticky urážet hráče tmavé pleti,“ napsal deníku Sport v reakci na chování obou táborů jeden z fanoušků Milan Kábrt.

fk, iSport.cz
Přečteno: 2546x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, FotbalHLAVNÍ ZPRÁVY

David Beňák v rozhovoru pro ROMEA TV

videoDavid Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50
Co zásadního řeší agentura? Co teď připravuje a snaží se prosadit? Co dělat, když příjem rodiny poklesl a vznikly problémy s úhradou nákladů na živobytí? Na co mají lidé ve stavu nouze nárok?
 celý článek

Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.
 celý článek

Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

videoRomský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo