romea - logo
2. června 2020 (úterý)
svátek má Jarmil
Loading
rozšířené vyhledávaní

Diplomaté ze Švýcarska se v přátelském zápase utkali s fotbalisty Roma Děčín. Chtěli upozornit na rasismus

2.5.2016 14:15
Přátelské utkání TJ Junior Roma Děčín - FC EDA. (FOTO: Velvyslanectví Švýcarské konfederace)
Přátelské utkání TJ Junior Roma Děčín - FC EDA. (FOTO: Velvyslanectví Švýcarské konfederace)

Fotbalisté TJ Junior Roma Děčín se v sobotu na domácím hřišti utkali na přátelském zápase s týmem švýcarských diplomatů FC EDA. Utkání, které se konalo pod záštitou ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera, zahájila primátorka města Marie Blažková a švýcarský velvyslanec Markus Alexander Antonietti.

Podle Soni Kritzlerové ze švýcarské ambasády vyjíždějí hráči FC EDA každý rok za přátelskými zápasy do jiné země. Kromě toho, že se tak připravují na novou sezonu, chtějí upozornit na význam lidských práv a principu fair play nejen ve sportu. Utkání, které osobně podpořil prezident FIFA Gianni Infantino, mělo upozornit na problematiku rasismu.

„Zápas skončil 5:3 pro hostitele. FC EDA ještě v poločase vedl 2:1, ale ke konci hry se výsledek otočil. Motto fair play plně zafungovalo – rozhodčí nemusel ani jednou vytáhnout karty,“ uvedla pro server Romea.cz Kritzlerová.

Děčínský klub se se zástupci ambasád utkal již v roce 2014. Tehdy se zápas uskutečnil jako reakce na to, že některé týmy na Děčínsku odmítaly proti mužstvu složenému převážně z romských hráčů v okresní III. třídě nastupovat. 

VIDEO

FOTOGALERIE

Přečteno: 3613x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, TJ Junior Roma Děčín , RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Badaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo