romea - logo
19. listopadu 2019 (úterý)
svátek má Alžběta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Diplomaté ze Švýcarska se v přátelském zápase utkali s fotbalisty Roma Děčín. Chtěli upozornit na rasismus

2.5.2016 14:15
Přátelské utkání TJ Junior Roma Děčín - FC EDA. (FOTO: Velvyslanectví Švýcarské konfederace)
Přátelské utkání TJ Junior Roma Děčín - FC EDA. (FOTO: Velvyslanectví Švýcarské konfederace)

Fotbalisté TJ Junior Roma Děčín se v sobotu na domácím hřišti utkali na přátelském zápase s týmem švýcarských diplomatů FC EDA. Utkání, které se konalo pod záštitou ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera, zahájila primátorka města Marie Blažková a švýcarský velvyslanec Markus Alexander Antonietti.

Podle Soni Kritzlerové ze švýcarské ambasády vyjíždějí hráči FC EDA každý rok za přátelskými zápasy do jiné země. Kromě toho, že se tak připravují na novou sezonu, chtějí upozornit na význam lidských práv a principu fair play nejen ve sportu. Utkání, které osobně podpořil prezident FIFA Gianni Infantino, mělo upozornit na problematiku rasismu.

„Zápas skončil 5:3 pro hostitele. FC EDA ještě v poločase vedl 2:1, ale ke konci hry se výsledek otočil. Motto fair play plně zafungovalo – rozhodčí nemusel ani jednou vytáhnout karty,“ uvedla pro server Romea.cz Kritzlerová.

Děčínský klub se se zástupci ambasád utkal již v roce 2014. Tehdy se zápas uskutečnil jako reakce na to, že některé týmy na Děčínsku odmítaly proti mužstvu složenému převážně z romských hráčů v okresní III. třídě nastupovat. 

VIDEO

FOTOGALERIE

Přečteno: 3601x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Fotbal, TJ Junior Roma Děčín , RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo