romea - logo
20. ledna 2021 (středa)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

FOTOGALERIE: Neonacistický 1. máj v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem, 2.5.2014 12:20, (ROMEA)
Pochod DSSS 1. 5. 2014 v Ústí nad Labem. Slečna, která si vzala náušnice s hákovým křížem... (FOTO: Romea.cz)
Pochod DSSS 1. 5. 2014 v Ústí nad Labem. Slečna, která si vzala náušnice s hákovým křížem... (FOTO: Romea.cz)

Jak server Romea.cz podrobně informoval v on-line přenosu a v dalších článcích rozhodli se neonacisté letošní první máj "oslavit" pochodem v Ústí nad Labem. Z očekávané pětistovky účastníků přijelo jen 200 nejvěrnějších nejen z celé ČR, ale i ze Slovenska, Německa a Itálie. Z "velké mezinárodní" akce se stalo další fiasko vůdce DSSS Tomáše Vandase.

Některé média a samotní demonstranti sebe označují jako nacionalisty. Zajímavé je, že v Ústí nad Labem nejvíce prostoru dostali němečtí neonacisté, konkrétně Katrin Köhler z NPD a předseda saské pobočky Mladých národních demokratů a člen zemského vedení saské NPD Paul Rzehaczek. O tom, kdo se v Ústí nad Labem sešel svědčí i fotka slečny, která si vzala náušnice s hákovým křížem...

FOTOGALERIE

Přečteno: 2850x
 

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, Extremismus, Neonacismus, Ústí nad labem, Ústí nad Labem, DSSSHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo