romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

FOTOREPORTÁŽ: Děti z několika dětských domovů strávily podzimní prázdniny v Praze

11.11.2016 11:36
Děti z několika dětských domovů strávily podzimní prázdniny v Praze. (FOTO: Albín Augustín Balát)
Děti z několika dětských domovů strávily podzimní prázdniny v Praze. (FOTO: Albín Augustín Balát)

Jako každý rok, i na letošní podzimní prázdniny se vydaly děti z dětských domovů Žichovec, Písek a Zvíkov do Prahy. Tentokrát jsme se soustředili na Halloween, převleky a masky. Dvacet dětí a šest vedoucích se rozdělilo do tří skupinek, které se každé ráno vydávaly do pražských ulic a poznávaly jejich krásy.

Hned první den nás čekala plavba lodí po Vltavě aneb Pražské Benátky. Ty pro nás byly i díky našemu skvělému a chápavému kapitánovi nejen poučným, ale především nádherným začátkem našeho pětidenního dobrodružství po Praze. Byla to nezapomenutelná jízda!

Další den jsme se ocitli ve světě reflektorů. Dopoledne jsme se podívali do ateliérů seriálu Přístav, kde jsme se dozvěděli, jak vznikají záběry do televize, potkali jsme několik známých herců a mohli jsme být součástí samotného natáčení. 

Večer jsme se vydali do kina na premiéru pohádky Lichožrouti a unavení světem celebrit se vraceli zpět na Hradčany do svých postýlek do Kláštera kapucínů.

Sobotní dopoledne patřilo muzeu DOX a odpoledne trávila každá skupinka tak, jak jí bylo milé. Někdo strávil odpoledne v Laser Areně, jiný na strašidelném odpoledni ve Žlutých Lázních a ostatní vzpomínali, co všechno jsme v Praze za těch pár dní stihli. A že toho nebylo málo – od technického muzea, Dům vláčků na Proseku nebo Tyršův dům.

Podzimní prázdniny si všichni moc užili. Děkujeme všem, kteří se podíleli na programu a také všem, kteří nám umožnili prožít podzimní prázdniny plné nevšedních zážitků.

Martina Kudrličková, FOTO: Albín Augustín Balát
Přečteno: 714x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Dětské domovy, Tábor, Praha, DětiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo