romea - logo
11. srpna 2022 (čtvrtek)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

František Kostlán: ČSSD je na poli rasismu a xenofobie pro Úsvit i Okamuru příliš silným protivníkem

18.8.2016 17:11
Zdeněk Škromach, Stanislav Huml a Pavlína Nytrová (Koláž: Romea.cz)
Zdeněk Škromach, Stanislav Huml a Pavlína Nytrová (Koláž: Romea.cz)

Sociálnědemokratický poslanec Stanislav Huml, který je znám svým vyhraněným postojem proti islámu či uprchlíkům, ale také konspiračními teoriemi o 11. září, zveřejnil na svém facebookovém profilu video, které popírá holocaust.Video označil jako „brutální, nekorektní, ale podnětné.“

Humlovo chování může jen těžko překvapit někoho, kdo se alespoň trochu zabývá českou politikou. Tento předlistopadový policista a člen KSČ je originál každým coulem. Krom jiných neověřených zpráv tvrdí i to, že za pádem Boeingu 777 Malaysia Airlines nad Ukrajinou v červenci 2014 stála americká CIA. „Její rukopis se nedá zapřít,“ sdělil Huml obecenstvu. Novináři z uskupení Bellingcat přitom zjistili, že toto letadlo sestřelili Rusové. Protiletadlový systém Buk byl do Donbasu přesunut z rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina.

Kam zmizeli Sobotka s Chovancem?

Jak píše Josef Bouška v Respektu, předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka a místopředseda ČSSD a ministr vnitra Milan Chovanec se k tomu nevyjádřili. Kamsi zmizeli, namísto toho, aby svou stranu vedli.

„Žádáme proto všechny, kdo mají poznatky o okolnostech vedoucích k nalezení Bohuslava S. a Milana Ch., aby tyto informace neprodleně sdělili nejbližší pobočce ČSSD. Strana se obává o jejich osud, ale pro vyjádření naděje v dobrý konec zatím zváží přejmenování na Český úsvit sociálně demokratický,“ dodává Bouška.

Zapalte ohně, sex s dětmi

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach na začátku srpna ve svém „videu z bazénku“ řekl k tématu uprchlíků toto: „Máte pocit, že naše tradice jsou ohroženy? Zapalte ohně a dejte najevo, že my se svých tradic nevzdáme.“ To už tu bylo: zapálené ohně, bílé kápě a útoky na černochy. Nějaký Ku Klux Klan to dělal, pane Škromachu.

Poslankyně Pavlína Nytrová krátce před Škromachem zaujala veřejnost svým tvrzením, že homosexuálové se „budou snažit zrealizovat sex s dětmi,“ nebo že v porovnání s heterosexuály nadprůměrně tíhnou k alkoholu. Jako zdroj svých informací uvedla například komentáře pod články na internetu, a dodala, že se „řídí svým srdcem“.

ČSSD: Kupředu krajně pravá

Můžeme posloužit i dalšími příklady, z nichž se dá celkem snadno vyvodit, že se v případech Humla a Nytrové nejedná o jednotlivé excesy v České straně sociálně demokratické, respektive v krajně pravicové straně, která z neznámých důvodů tímto názvem sama sebe označuje. Kupříkladu:

  • Senátor Miroslav Krejča z této strany řekl již v roce 2012: „Pohled veřejnosti na Romy je zcela oprávněný a k této nepřizpůsobivé a parazitující minoritě jsme až příliš tolerantní.“
  • Senátor Pavel Lebeda z ČSSD řekl v téže době: „Pro povalečství, odpor k práci, parazitování na většinové populaci a kriminalitu většiny Romů je postoj veřejnosti pochopitelný a je umocňován nepřijatelnou pozitivní diskriminací v oblasti sociální, ale dokonce i v justici. Pocit hájení a beztrestnosti vede Romy vedle tradiční majetkové kriminality stále více k brutální trestné činnosti. Připočteme-li problémy v občanském soužití a rozšířenou drogovou závislost mezi Romy, nemůže averze většinové populace nikoho překvapit.“
  • Senátor Vladimír Dryml (tehdy ČSSD, poté Zemanovec): „Vysoká kriminalita Romů a pocit beztrestnosti spojený s uplatňováním pozitivního rasismu českou justicí a falešnými a prázdnými názory podivných ochránců lidských práv v EU i u nás přináší své ovoce… Zákony mají platit pro všechny stejně a vymahatelnost práva musí být rychlá a v případě rasismu i tvrdá, a to platí pro všechny, zejména pak pro Romy.“
  • V roce 2010 zvolila mostecká ČSSD toto předvolební heslo: „Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla.
  • ČSSD z Prahy 5 šla do voleb s billboardovým heslem: „Pryč s narkomany, bezdomovci a hernami.“
  • V Duchcově po posledních obecních volbách vládne ČSSD společně s extremisty z Dělnické strany SS a KSČM. Připadá jim to normální.

Sobotka zjevně stíhá reagovat jen na některé blábolení svých stranických kolegů. A Chovanec, který tak rád zavírá do vězení uprchlíky, kteří nic neprovedli, sám nemá ke xenofobii daleko. Právě naopak. Zdá se, že Černochův Úsvit i Okamurova partaj končí, ČSSD je pro ně na poli rasismu, xenofobie, homofobie a antisemitismu příliš silná konkurence.

 

Přečteno: 2176x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ČSSD, Rasismus, XenofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo