romea - logo
26. března 2019 (úterý)
svátek má Emanuel
Loading
rozšířené vyhledávaní

Futsalový klub z Černého mostu proti xenofobním výrokům Okamury a Zemana: Máme hráče různých národností a bojujeme za jeden tým!

14.12.2017 16:26
Futsalový klub Dynamo Černý Most
Futsalový klub Dynamo Černý Most

Stovky lajků a sdílení získala fotka futsalového klubu Dynamo Černý Most, v němž hráči a trenér Marek Bělor vyjádřili nesouhlas s nenávistnými výroky Tomia Okamury a prezidenta České republiky Miloše Zemana. Klub se tak jasně vyjádřil proti šíření negativních postojů k menšinám, kterými Okamura, jeho strana a prezident podněcují ve společnosti xenofobii a rasismus.

Na svém facebookovém profilu FC Dynamo Černý Most zveřejnil fotografii hráčů různých národností se vzkazem: "Zdravíme všechny fanoušky! Touto fotkou vyjadřujeme protest proti rasismu, vadí nám, že v parlamentu může být strana SPD Tomio Okamury. Vadí nám podněcování k rasismu a zákaz víry, nesouhlasíme s chováním prezidenta České republiky. Náš tým je multikulturní, a právě proto jsme na něj hrdí! Jedinou zbraní proti všemu je mír bez rozdílu rasy a vyznání. Prosíme o sdílení a šíření našeho protestu! Děkujeme! Stop rasismu! Stop Ortel."

Příspěvek přidal začátkem prosince trenér Marek Bělor, který je Rom a jehož multikulturní tým je složen z 15 členů různých národností. "V týmu hrají členové původem z různých zemí. Například z Ukrajiny, Vietnamu, Mexika, Číny, Bulharska, Afghánistánu, Slovenska, ale také spolu hrají Slováci, Češi a Romové ve věku 15 let a výše," uvedl pro server Romea.cz Marek Bělor.

"Náš tým funguje už druhým rokem.Viděl jsem tyhle kluky, jak na hřiště chodí trénovat. Viděl jsem, že jsou talentovaní, jen nemají kde hrát," popsal začátky Klubu Bělor.

"Nesouhlasím s tím, co prosazuje Okamura. Našim multikulturním týmem chceme poukázat na to, že i když za svoji práci na hřišti nemají žádnou odměnu, umí kluci ukázat, že nehledě na svoji národnost nebo etnickou příslušnost, barvu pleti,  umí být jednotní a táhnou za jeden provoz, hrají za jeden tým, " dodal pro server Romea.cz Marek Bělor.

Přečteno: 1731x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Tomio Okamura, protest, MultikulturalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

V Rokycanech se 23. 3. 2019 v kostele a na hřbitově naposledy rozloučilo s romskou zpěvačkou Věrou Bílou téměř 2000 lidí. (FOTO: ROMEA TV)

videoZÁZNAM: 2000 lidí se v Rokycanech rozloučilo s královnou romské hudby Věrou Bílou

22.3.2019 20:51, (AKTUALIZOVÁNO 13:40)
V Rokycanech se dnes v kostele a na hřbitově naposledy rozloučilo s romskou zpěvačkou Věrou Bílou téměř 2000 lidí, většinou Romů. Obřad v kostele na náměstí začal v 11:00, poté šly a jely stovky lidí na hřbitov na okraji města. Cestou se lidé zastavili u obchodního střediska Žďár, kde zpěvačka sedávala na lavičce a kde chtějí příbuzní a známí vytvořit pietní místo. Na hřbitově hrála desítky minut čtyřčlenná kapela synovce Bílé a houslisty Jiřího Gini. Na závěr uvedl její oblíbené písně včetně moravské Dobrú noc a sladké sny. Zpěv ale podle regulí romských pohřbů nezazněl ani k jedné melodii.
 celý článek

Andrej Kiska, prezident Slovenské republiky (FOTO: Katarzyna Czerwińska, Wikimedia Commons)

videoZÁZNAM: Evropskou cenu Sintů a Romů za lidská práva získal slovenský prezident Andrej Kiska

15.3.2019 15:15
Od 18. do 21. března 2019 probíhá již čtvrtý ročník Romského týdne na půdě Evropského parlamentu v Bruselu. Dnes byla v rámci programu udělena také Evropská cena Sintů a Romů za lidská práva - získal ji slovenský prezident Andrej Kiska. Server Romea.cz udělení ceny přenášel živě přímo z Bruselu.
 celý článek

Radek banga

Radek Banga k reakcím na útok na Novém Zélandu: Neklesejte na lidské dno

19.3.2019 15:00
„Radikalizující společnost je pokaždé následkem ekonomického nebo společenského napětí a v historii lidstva není ničím novým. Klesnout ovšem na tak hluboké lidské dno a souhlasit s útokem na Novém Zélandu může skutečně jen totální psychická troska a hnusná odporná mentální bestie,“ uvedl k teroristickému útoku z pátku 15.března, při kterém došlo k masakru ve dvou mešitách ve městě Christchurch.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo