romea - logo
19. července 2019 (pátek)
svátek má Čeněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Futsalový klub z Černého mostu proti xenofobním výrokům Okamury a Zemana: Máme hráče různých národností a bojujeme za jeden tým!

14.12.2017 16:26
Futsalový klub Dynamo Černý Most
Futsalový klub Dynamo Černý Most

Stovky lajků a sdílení získala fotka futsalového klubu Dynamo Černý Most, v němž hráči a trenér Marek Bělor vyjádřili nesouhlas s nenávistnými výroky Tomia Okamury a prezidenta České republiky Miloše Zemana. Klub se tak jasně vyjádřil proti šíření negativních postojů k menšinám, kterými Okamura, jeho strana a prezident podněcují ve společnosti xenofobii a rasismus.

Na svém facebookovém profilu FC Dynamo Černý Most zveřejnil fotografii hráčů různých národností se vzkazem: "Zdravíme všechny fanoušky! Touto fotkou vyjadřujeme protest proti rasismu, vadí nám, že v parlamentu může být strana SPD Tomio Okamury. Vadí nám podněcování k rasismu a zákaz víry, nesouhlasíme s chováním prezidenta České republiky. Náš tým je multikulturní, a právě proto jsme na něj hrdí! Jedinou zbraní proti všemu je mír bez rozdílu rasy a vyznání. Prosíme o sdílení a šíření našeho protestu! Děkujeme! Stop rasismu! Stop Ortel."

Příspěvek přidal začátkem prosince trenér Marek Bělor, který je Rom a jehož multikulturní tým je složen z 15 členů různých národností. "V týmu hrají členové původem z různých zemí. Například z Ukrajiny, Vietnamu, Mexika, Číny, Bulharska, Afghánistánu, Slovenska, ale také spolu hrají Slováci, Češi a Romové ve věku 15 let a výše," uvedl pro server Romea.cz Marek Bělor.

"Náš tým funguje už druhým rokem.Viděl jsem tyhle kluky, jak na hřiště chodí trénovat. Viděl jsem, že jsou talentovaní, jen nemají kde hrát," popsal začátky Klubu Bělor.

"Nesouhlasím s tím, co prosazuje Okamura. Našim multikulturním týmem chceme poukázat na to, že i když za svoji práci na hřišti nemají žádnou odměnu, umí kluci ukázat, že nehledě na svoji národnost nebo etnickou příslušnost, barvu pleti,  umí být jednotní a táhnou za jeden provoz, hrají za jeden tým, " dodal pro server Romea.cz Marek Bělor.

Přečteno: 1736x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Tomio Okamura, protest, MultikulturalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo