romea - logo
24. května 2019 (pátek)
svátek má Jana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Futsalový klub z Černého mostu proti xenofobním výrokům Okamury a Zemana: Máme hráče různých národností a bojujeme za jeden tým!

14.12.2017 16:26
Futsalový klub Dynamo Černý Most
Futsalový klub Dynamo Černý Most

Stovky lajků a sdílení získala fotka futsalového klubu Dynamo Černý Most, v němž hráči a trenér Marek Bělor vyjádřili nesouhlas s nenávistnými výroky Tomia Okamury a prezidenta České republiky Miloše Zemana. Klub se tak jasně vyjádřil proti šíření negativních postojů k menšinám, kterými Okamura, jeho strana a prezident podněcují ve společnosti xenofobii a rasismus.

Na svém facebookovém profilu FC Dynamo Černý Most zveřejnil fotografii hráčů různých národností se vzkazem: "Zdravíme všechny fanoušky! Touto fotkou vyjadřujeme protest proti rasismu, vadí nám, že v parlamentu může být strana SPD Tomio Okamury. Vadí nám podněcování k rasismu a zákaz víry, nesouhlasíme s chováním prezidenta České republiky. Náš tým je multikulturní, a právě proto jsme na něj hrdí! Jedinou zbraní proti všemu je mír bez rozdílu rasy a vyznání. Prosíme o sdílení a šíření našeho protestu! Děkujeme! Stop rasismu! Stop Ortel."

Příspěvek přidal začátkem prosince trenér Marek Bělor, který je Rom a jehož multikulturní tým je složen z 15 členů různých národností. "V týmu hrají členové původem z různých zemí. Například z Ukrajiny, Vietnamu, Mexika, Číny, Bulharska, Afghánistánu, Slovenska, ale také spolu hrají Slováci, Češi a Romové ve věku 15 let a výše," uvedl pro server Romea.cz Marek Bělor.

"Náš tým funguje už druhým rokem.Viděl jsem tyhle kluky, jak na hřiště chodí trénovat. Viděl jsem, že jsou talentovaní, jen nemají kde hrát," popsal začátky Klubu Bělor.

"Nesouhlasím s tím, co prosazuje Okamura. Našim multikulturním týmem chceme poukázat na to, že i když za svoji práci na hřišti nemají žádnou odměnu, umí kluci ukázat, že nehledě na svoji národnost nebo etnickou příslušnost, barvu pleti,  umí být jednotní a táhnou za jeden provoz, hrají za jeden tým, " dodal pro server Romea.cz Marek Bělor.

Přečteno: 1735x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Tomio Okamura, protest, MultikulturalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Miroslav Rusenko (vlevo) a Peter Pollák

videoRozhovor s romskými kandidáty do eurovoleb: Miroslav Rusenko (ČR), Peter Pollák (SK)

22.5.2019 18:35
Dalšími hosty Patrika Bangy v rozhovoru budou tentokrát dva kandidáti do Evropského parlamentu.
 celý článek

Josef Mlejnek jr. a Fedor Gál (FOTO: archiv Josefa Mlejnka, Pavol Frešo, Wikimedia Commons)

Vrtěti psem před volbami. Josef Mlejnek a Fedor Gál o předvolebních manipulacích

22.5.2019 16:48
Na to, jak se „tahá za drátky“ před volbami do Evropského parlamentu, jsme se zeptali politologa Josefa Mlejnka a sociologa Fedora Gála.
 celý článek

Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera během Terezínské tryzny 19. 5. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

Kritika projevu Kubery v Terezíně sílí. Zneuctil jste památku obětí holokaustu, rezignujte na svou ústavní funkci, žádají potomci odbojáře

22.5.2019 12:32
Část senátorů z klubů STAN, KDU-ČSL a Senátor 21 se distancovala od výroku předsedy horní komory Jaroslava Kubery (ODS), že totalita může být zahalena do prosazování politické korektnosti nebo multikulturalismu. Senátoři, mezi nimiž jsou Kuberův vyzyvatel v boji o křeslo šéfa Senátu Václav Hampl nebo bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Marek Hilšer, tato slova pronesená při nedělním pietním aktu v Terezíně označili za neuctivá, nemístná a nedůstojná. Kubera na dotaz ČTK uvedl, že nikoho nechtěl urazit, že chtěl varovat před nesnášenlivostí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo