romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Futsalový klub z Černého mostu proti xenofobním výrokům Okamury a Zemana: Máme hráče různých národností a bojujeme za jeden tým!

14.12.2017 16:26
Futsalový klub Dynamo Černý Most
Futsalový klub Dynamo Černý Most

Stovky lajků a sdílení získala fotka futsalového klubu Dynamo Černý Most, v němž hráči a trenér Marek Bělor vyjádřili nesouhlas s nenávistnými výroky Tomia Okamury a prezidenta České republiky Miloše Zemana. Klub se tak jasně vyjádřil proti šíření negativních postojů k menšinám, kterými Okamura, jeho strana a prezident podněcují ve společnosti xenofobii a rasismus.

Na svém facebookovém profilu FC Dynamo Černý Most zveřejnil fotografii hráčů různých národností se vzkazem: "Zdravíme všechny fanoušky! Touto fotkou vyjadřujeme protest proti rasismu, vadí nám, že v parlamentu může být strana SPD Tomio Okamury. Vadí nám podněcování k rasismu a zákaz víry, nesouhlasíme s chováním prezidenta České republiky. Náš tým je multikulturní, a právě proto jsme na něj hrdí! Jedinou zbraní proti všemu je mír bez rozdílu rasy a vyznání. Prosíme o sdílení a šíření našeho protestu! Děkujeme! Stop rasismu! Stop Ortel."

Příspěvek přidal začátkem prosince trenér Marek Bělor, který je Rom a jehož multikulturní tým je složen z 15 členů různých národností. "V týmu hrají členové původem z různých zemí. Například z Ukrajiny, Vietnamu, Mexika, Číny, Bulharska, Afghánistánu, Slovenska, ale také spolu hrají Slováci, Češi a Romové ve věku 15 let a výše," uvedl pro server Romea.cz Marek Bělor.

"Náš tým funguje už druhým rokem.Viděl jsem tyhle kluky, jak na hřiště chodí trénovat. Viděl jsem, že jsou talentovaní, jen nemají kde hrát," popsal začátky Klubu Bělor.

"Nesouhlasím s tím, co prosazuje Okamura. Našim multikulturním týmem chceme poukázat na to, že i když za svoji práci na hřišti nemají žádnou odměnu, umí kluci ukázat, že nehledě na svoji národnost nebo etnickou příslušnost, barvu pleti,  umí být jednotní a táhnou za jeden provoz, hrají za jeden tým, " dodal pro server Romea.cz Marek Bělor.

Přečteno: 1840x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Tomio Okamura, protest, MultikulturalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo