romea - logo
24. října 2019 (čtvrtek)
svátek má Nina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Futsalový klub z Černého mostu proti xenofobním výrokům Okamury a Zemana: Máme hráče různých národností a bojujeme za jeden tým!

14.12.2017 16:26
Futsalový klub Dynamo Černý Most
Futsalový klub Dynamo Černý Most

Stovky lajků a sdílení získala fotka futsalového klubu Dynamo Černý Most, v němž hráči a trenér Marek Bělor vyjádřili nesouhlas s nenávistnými výroky Tomia Okamury a prezidenta České republiky Miloše Zemana. Klub se tak jasně vyjádřil proti šíření negativních postojů k menšinám, kterými Okamura, jeho strana a prezident podněcují ve společnosti xenofobii a rasismus.

Na svém facebookovém profilu FC Dynamo Černý Most zveřejnil fotografii hráčů různých národností se vzkazem: "Zdravíme všechny fanoušky! Touto fotkou vyjadřujeme protest proti rasismu, vadí nám, že v parlamentu může být strana SPD Tomio Okamury. Vadí nám podněcování k rasismu a zákaz víry, nesouhlasíme s chováním prezidenta České republiky. Náš tým je multikulturní, a právě proto jsme na něj hrdí! Jedinou zbraní proti všemu je mír bez rozdílu rasy a vyznání. Prosíme o sdílení a šíření našeho protestu! Děkujeme! Stop rasismu! Stop Ortel."

Příspěvek přidal začátkem prosince trenér Marek Bělor, který je Rom a jehož multikulturní tým je složen z 15 členů různých národností. "V týmu hrají členové původem z různých zemí. Například z Ukrajiny, Vietnamu, Mexika, Číny, Bulharska, Afghánistánu, Slovenska, ale také spolu hrají Slováci, Češi a Romové ve věku 15 let a výše," uvedl pro server Romea.cz Marek Bělor.

"Náš tým funguje už druhým rokem.Viděl jsem tyhle kluky, jak na hřiště chodí trénovat. Viděl jsem, že jsou talentovaní, jen nemají kde hrát," popsal začátky Klubu Bělor.

"Nesouhlasím s tím, co prosazuje Okamura. Našim multikulturním týmem chceme poukázat na to, že i když za svoji práci na hřišti nemají žádnou odměnu, umí kluci ukázat, že nehledě na svoji národnost nebo etnickou příslušnost, barvu pleti,  umí být jednotní a táhnou za jeden provoz, hrají za jeden tým, " dodal pro server Romea.cz Marek Bělor.

Přečteno: 1750x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Tomio Okamura, protest, MultikulturalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo