romea - logo
17. října 2019 (čtvrtek)
svátek má Hedvika
Loading
rozšířené vyhledávaní

GIBS: Policie při Konvičkově hře na teroristický útok v centru Prahy nepochybila

25.1.2017 12:07
Imaginární invazi takzvaného Islámského státu do České republiky sehráli 21. srpna odpoledne v Praze přívrženci protiislámského aktivisty Martina Konvičky. (FOTO: ČTK)
Imaginární invazi takzvaného Islámského státu do České republiky sehráli 21. srpna odpoledne v Praze přívrženci protiislámského aktivisty Martina Konvičky. (FOTO: ČTK)

Policie při akci Iniciativy Martina Konvičky, jejíž členové se v létě na Staroměstském náměstí převlékli za teroristy z Islámského státu a způsobili v centru Prahy paniku, nepochybila. České televizi, která o tom na svém serveru zveřejnila zprávu, to sdělila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Inspekce se jednáním policie začala zabývat na základě stížností svědků, kterým vadilo, že policisté paniku vyvolanou předstíraným teroristickým útokem nijak nemírnili. Policie akci Martina Konvičky nadále vyšetřuje jako výtržnictví. O srpnovém incidentu informoval i server Romea.cz.

K incidentu došlo loni v srpnu na Staroměstském náměstí, kdy Konvičkova iniciativa uspořádala protiislámskou akci, která způsobila paniku mezi lidmi v centru Prahy. Konvička a jeho stoupenci na ní totiž vystupovali jako maskovaní muži převlečení za bojovníky takzvaného Islámského státu a stříleli z maket zbraní.

Ve chvíli, kdy se chystali předvádět popravu zajatce, byla akce úředníkem magistrátu a policií ukončena. Mnozí lidé, kteří nevěděli co se na náměstí děje, v momentě, kdy zazněla střelba, v panice utíkali. To potvrdil i policejní mluvčí Tomáš Hulan. Mluvčí uvedl, že podle svědeckých výpovědí lidé, kteří nevěděli o představení, vnímali střelbu jako reálné nebezpečí, reálný útok a snažili se náměstí opustit a schovat se, kde to bylo možné. Někteří prý vbíhali do okolních restaurací, a dokonce i jejich kuchyní.

Zásah policistů při akci Iniciativy Martina Konvičky na Staroměstském náměstí řešila GIBS od loňského srpna. Podle dřívějších informací svědci popsali situaci tak, že zasahující strážníci nemírnili paniku vyvolanou předstíráním teroristického útoku. Mnozí si tak mysleli, že jde o reálné nebezpečí.

Podle aktuálních závěrů GIBS ale nedošlo ze strany policie ke spáchání trestného činu, ani k jinému nezákonnému jednání.

„Pro tuto chvíli jsou uzavřeny podněty, které jsme obdrželi. V případě, že se na generální inspekci někdo obrátí s novými podněty, samozřejmě se tím bude inspekce zase zabývat a zohlední i nové okolnosti,“ doplnila pro Českou televizi mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Přečteno: 1906x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Martin Konvička, nesnášenlivost, Xenofobie, Extremismus, Policie, GIBSHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo