romea - logo
22. října 2019 (úterý)
svátek má Sabina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Neonacisté opět zaútočili na neziskové organizace. Napadli stránky ČHV a Amnesty International

Praha, 8.10.2014 16:13, (ROMEA)
Ilustrační FOTO: Jangelo9397, Wikimedia Commons
Ilustrační FOTO: Jangelo9397, Wikimedia Commons

Webové stránky Českého helsinského výboru (ČHV) se staly terčem útoku "nacionálních" hackerů ze skupiny White Media. Ti se k napadení veřejně hlásí na svém webu, na kterém počínaje 28.září vyhlásili „Týden proti antirasismu a xenofilii.“ Kromě webu ČHV byl napaden i jeho facebookový profil, osobní facebookový profil jeho ředitelky Lucie Rybové a její osobní emailová schránka. Napadení se nevyhnula ani brněnská pobočka Amnesty International.

„Je alarmující, jak jste v takové situaci bezbranní,“ řekla Rybová pro server Romea.cz. Zatímco jednání s Facebookem ohledně zablokování profilů a nových hesel proběhlo poměrně rychle, jednání s provozovatelem webu a emailového účtu je podle jejích slov značně problematické.

„Provozovatel webových stránek Českého helsinského výboru, server Forpsi, na takovéhle situace vůbec nepamatuje. Přestože jsme mu útok hackerů nahlásili a požádali o zveřejnění věty o tom, z jakého důvodu nejsou stránky dostupné, stále se tam objevuje pouze informace „mimo provoz“, díky čemuž působíme velice nevěrohodně. Vypadá to, jako bychom za doménu nezaplatili, navíc to poškozuje i další oblasti včetně našich klientů – nedostanou se k našim kontaktům a nedovolají se tak třeba do poradny“, přibližuje Rybová. Kromě toho, že se organizace nemůže díky nefunkčnímu webu naplno věnovat některým svým činnostem, nemůže o nich ani informovat, což bývá častá povinnost vyplývající z projektů.

Řešení situace s odcizenou emailovou schránkou je ještě složitější. Útočníci Rybové ukradli a změnili heslo do soukromé pošty na Seznamu.

„Musím prokázat, že email je doopravdy můj – přes ten samý formulář, jako když své heslo zapomenete. Udělala jsem to už asi třikrát nebo čtyřikrát, k ničemu to nevedlo, na hotlinu mě odkazují zpátky na formulář a nedokáží mě spojit s někým, kdo by se mnou situaci osobně řešil nebo schránku alespoň dočasně zablokoval,“ vysvětluje pro server Romea.cz Rybová. Zatímco Seznam již několik dní k situaci přistupuje pasivně, neonacisté mají stále do její emailové schránky nerušený přístup.

ČHV zvažuje podání trestního oznámení na útočníky. Ani to však není jednoduchá cesta – ačkoliv je například rasistický a xenofobií obsah stránek White Media v rozporu s českými zákony, jejich doména je registrována na webhostingu v Kalifornii a vztahují se na ni tamní zákony. Ty jsou ke svobodě projevu včetně šíření nenávistného obsahu mnohem benevolentnější než u nás.

Přečteno: 1323x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, hackerský útok, Rasismus, Xenofobie, Český helsinský výbor, Amnesty InternationalHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo