romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Za uplácení chanovských Romů při volbách padly osmiměsíční podmínky

15.11.2016 12:28
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com

Soud minulý týden odsoudil bývalou náměstkyni mosteckého primátora Hanu Jeníčkovou a někdejšího ředitele městské sportovní haly v Mostě Jana Haška za maření přípravy a průběhu komunálních voleb v roce 2014. Oba zmiňovaní odešli od soudu s osmiměsíční podmínkou s odkladem na jeden rok. Rozsudek není pravomocný, Jeníčková i Hašek si ponechali lhůtu pro případné odvolání.

Obvinění byli odsouzeni na základě zvukového záznamu pořízeným romským aktivistou Petrem Bažem, jehož prostřednictvím se snažili získat hlasy obyvatel chanovského sídliště. Za preferenční hlasy pro Jeníčkovou, která tehdy kandidovala za sdružení Mostečané Mostu, nabízeli voličům občerstvení a zábavu.

"Ti lidi za to samozřejmě čekají nějakou odměnu, nějaký peníz. Tomu rozumím. Nic proti tomu…“ zaznívá z úst Jeníčkové na nahrávce. "Jinak v každém případě, když ten hlas uškubnete a dáte mi ho, budu jedině ráda," dodává nakonec.

Podstatné pasáže z celkem téměř dvouhodinového záznamu zveřejnil server Seznam.cz.

Za pořízením nahrávky podle soudu pravděpodobně stojí mostecký podnikatel Jiří Zelenka, který v té době bojoval s Jeníčkovou o vliv v hnutí Severočeši.cz, a který také nahrávku předal policii.

Jeníčková je známá i v souvislosti se současnými mocenskými boji v hnutí Severočeši.cz. Jako místopředsedkyně hnutí nechala stáhnout kandidátku Severočechů do nedávných krajských voleb a snažila se i o vyškrtnutí kandidátky Severočechů do senátu Aleny Dernerové. K tomu sice nedošlo, nakonec však byly na základě její stížnosti volby do senátu, které vyhrála právě Dernerová, anulovány.

Přečteno: 525x
 

Kam dál:

Štítky:  

Chanov, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo