romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Havířovští Romové chtějí pomoci radnici zastavit kriminalitu

Havířov, 27.6.2012 11:46, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Havířovští Romové chtějí zastavit rostoucí kriminalitu a přislíbili to místní radnici. V problematickém Šumbarku nebo i Prostřední Suché tak mají pomoci městu řešit potíže s drobnými krádežemi, nepořádkem nebo hlukem. Důvěra mezi místními starosusedlíky zatím rozhodně nepanuje.

Třiadvacetiletý Marek žije v havířovském Šumbarku odmalička. I když marně hledá práci, na život v takzvané problémové lokalitě si nestěžuje. V ulicích je ale raději opatrný. „Cítím se bezpečně, ale někdy to bezpečné není,“ říká pro ČRo. 

Drobná kriminalita a hluk trápí starousedlíky již delší dobu. Jak potvrzuje primátor Zdeněk Osmanczyk (ČSSD), teď tyto problémy chtějí řešit i zástupci romské menšiny. „Svými ústy řekli, že je čas, aby nastaly represe vůči těm, kteří prostě žijí takovým způsobem, jakým žijí,“ tlumočil primátor pro ČRo. 

Toto radnici přislíbil Patrik Herák, který nechce, aby poctiví havířovští Romové dopláceli na některé jedince. Je připraven tak začít řešit i problém nelegálních nájemníků. „Nejdůležitější bylo vlastně to ohledně bytů RPG a tom, že vlastně v jednom bytě bydlí víc lidí než má,“ dodává Herák pro ČRo. 

Doby, kdy v jednom bytě bydlelo nelegálně i několik lidí mají skočit. Petr Handl, mluvčí společnosti RPG, podobnou snahu vítá. „Je zde projev snahy zapojit se také do této práce, protože pokud nedojde k aktivizaci sil samotných obyvatel města a těch problémovějších částí, pak jakákoliv aktivita zvenčí bude zbytečná,“ dodává Handl pro ČRo. Aby byl Šumbark bezpečnější, chce havířovská radnice řešit situaci v problematické restauraci Bivoj nebo aktualizovat alkoholovou vyhlášku. 
Přečteno: 1215x
 

Kam dál:

Štítky:  

Havířov, Kriminalita, Bydlení, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo